Pirmoji M. Sinkevičiaus darbo diena jo laukiančioje įmonėje Jonavoje nusikelia

„Jonavos vandenys“ kantriai palauks ir įdarbins M. Sinkevičių nepažeisdami įstatymų.
„Jonavos vandenys“ kantriai palauks ir įdarbins M. Sinkevičių nepažeisdami įstatymų.
  © Paulius Peleckis
Jonavos žinios
2017-11-24 11:04

Nors buvo skelbta, kad Mindaugas Sinkevičius bendrovės „Jonavos vandenys“ direktoriaus postą užims gruodžio 1 dieną, tačiau paaiškėjo, jog jis šių pareigų tądien negalės užimti.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) 2016 metų gruodžio mėnesį nutraukė Jonavos rajono mero, savivaldybės tarybos nario Mindaugo Sinkevičiaus įgaliojimus. Paskutinė M. Sinkevičiaus, kaip Jonavos rajono mero ir tarybos nario darbo diena, buvo 2016 m. gruodžio 12-ąją, todėl užimti vadovaujantį postą savivaldybės valdomoje įmonėje M. Sinkevičius negali metus laiko.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rekomenduoja koreguoti buvusio Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus darbo santykių pradžios terminą UAB „Jonavos vandenys“. Priešingu atveju gali būti pažeistas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimas vienerius metus atvėsti nuo buvusios tarnybos. Žiniasklaidoje skelbta, jog M. Sinkevičius buvo išrinktas UAB „Jonavos vandenys“ direktoriumi ir darbą turėtų pradėti šių metų gruodžio 1 d. Tačiau VTEK atkreipia dėmesį, kad Jonavos rajono mero pareigas jis nustojo eiti pernai gruodžio 12 d.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato, kad pareigas valstybinėje tarnyboje nustojęs eiti asmuo vienerius metus negali įsidarbinti įmonės vadovu ar eiti kitas pareigas, tiesiogiai susijusias su įmonės valdymu, turto tvarkymu, finansų apskaita ir kontrole, jei per paskutinius darbo metus jis tiesiogiai prižiūrėjo, kontroliavo arba tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant šiai įmonei palankius sprendimus.

Pažymėtina, kad savivaldybės tarybos išimtinė kompetencija, pagal Vietos savivaldos įstatymą, yra savivaldybės įmonių, akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių steigimas, reorganizavimas, likvidavimas ir jų priežiūra. VTEK vertinimu, UAB „Jonavos vandenys“ atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme įvardytą įmonės sąvoką, o M. Sinkevičius, būdamas Jonavos rajono savivaldybės meru, vykdė su bendrovės priežiūra susijusias funkcijas. Taigi reikalavimas atvėsti jam yra taikytinas.

„Stebėtojų taryba dar nesirinko į posėdį, dar nesame pasirašę darbo sutarties su konkurso nugalėtoju, tad pažeidimo nėra. Darbo pradžia gruodžio 1 dieną buvo tik žodžiu aptarta su M. Sinkevičiumi, bet greičiausiai darbo sutartį pasirašysime tik gruodžio viduryje“, – situaciją komentavo bendrovės „Jonavos vandenys“ stebėtojų tarybos pirmininkas Algimantas Dabašinskas.

UAB „Jonavos vandenys“ stebėtojų taryba ir Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis turės informuoti VTEK apie priimtus sprendimus pagal gautą rekomendaciją.

Socialdemokratas M. Sinkevičius mero pareigas paliko, nes buvo paskirtas naujuoju ūkio ministru ir 2016 m. gruodžio 13-ąją Seime davė priesaiką. Vėliau iš ūkio ministro pareigų atsistatydino Lietuvos socialdemokratų partijai nusprendus trauktis iš valdančiosios koalicijos.