Šiauliečių verslo sėkmės paslaptis – tvarūs ekoinovaciniai sprendimai

Putokšnis
Putokšnis
Alfa.lt
2017-11-23 09:33

Šiandien sėkmingas verslas neatsiejamas nuo ilgalaikių ir tvarių sprendimų. Tuo įsitikino bendrovės „Putokšnis“ atstovai, šių metų pradžioje pasinaudoję Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Eco-inovacijos LT+“ ir pradėję perdirbti nepanaudotas žaliavas. Anot įmonės atstovės Dovilės Šteimantienės, vos įpusėjus projektui „Putokšnis“ jau viršijo savo lūkesčius ir džiaugėsi padidėjusiu našumu.

Investicija paskatino verslo plėtrą

„Anksčiau perdirbdavome tik dalį gamybos metu liekančio plastiko, bet įsidiegę ekoinovacijas šiandien galime dalį PET produkcijos perdirbti didesniais kiekiais ir panaudoti antrą kartą. Technologinis pranašumas sumažino pirminių žaliavų naudojimą ir taip padidino verslo našumą“, – pasakoja administracijos direktorė D. Šteimantienė.

Pasak jos, „Putokšnio“ veikla yra orientuota į aplinkosaugą, tad ekoinovacijų diegimas yra vienas iš įmonės išsikeltų ilgalaikių tikslų. Polietileno tereftalato (PET) ruošinių ir butelių produkcija bei prekyba užsiimanti bendrovė ES investicijų dėka įsigijo modernesnę techniką, kuri gamybos proceso metu brokuotą arba reikalavimų neatitinkantį plastiką leidžia panaudoti antrą kartą. Ekoinovatyvios technologijos taip pat padeda gaminti naujas PET ruošinių rūšis.

„Putokšnis“ Ūkio ministerijos administruojamos ES investicijų priemonės „Eco-inovacijos LT+“ suteiktu finansavimu ekologiškesnei ir efektyvesnei technikai įsigyti pasinaudojo šių metų pradžioje. Anot įmonės atstovės, bendrovė tuo metu buvo išsikėlusi tikslą orientuotis į beatliekinę gamybą, tad priemonė „Eco-inovacijos LT+“ padėjo laiku ir vietoje įgyvendinti ilgalaikius įmonės planus. „Šis projektas viršijo lūkesčius – tapome technologiškai inovatyvesni, išaugo įmonės produktų paklausa, tad planuojame įmonės plėtrą“.


Įmonės Putokšnis pastatas

Įmonės Putokšnis pastatas

Aplinkosauga aktuali ir klientams

Įmonės atstovė džiaugiasi, jog aplinkosaugai skiriamas dėmesys nelieka nepastebėtas ir užsakovų, kuriems atsakingos įmonės atrodo priimtinesnės dėl ilgalaikių ir tvarių sprendimų: „Stengiamės viešinti šį privalumą savo klientams, nes tai didina galimybę praplėsti jų ratą ir prekę padaryti patrauklesnę pirkėjui“.

Tikimasi, kad naujos PET ruošinių rūšys praplės ir gaminių asortimentą. Didelį augimo potencialą Lietuvos ir eksporto rinkose turintys gaminiai bus ekologiškesni, geriau išsaugos supakuotų produktų savybes.

Kviečia įmones pasinaudoti finansavimu

Priemonė „Eco-inovacijos LT+“ suteikia įmonėms galimybę gauti finansavimą technologinėms ekoinovacijoms diegti, t.y. įsigyti įrenginius ir technologijas, kurios padės sumažinti neigiamą ūkinės veiklos poveikį aplinkai: tausoti gamtos išteklius, pereiti prie beatliekės gamybos, pakartotinai panaudoti ar perdirbti atliekas, panaudoti atliekamą šilumą. Įmonės teikti paraiškas finansavimui gauti pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“ kviečiamos iki 2017 m. lapkričio 30 d.

Šiuo kvietimu įmonių technologinių ekoinovacijų diegimui planuojama skirti iki 35 mln. eurų. Iš viso priemonei 2014¬-2020 m. numatyta 86,89 mln. eurų ES investicijų.

Naujienas apie ES investicijų priemonę „Eco-inovacijos LT+“ sekite Ūkio ministerijos, Lietuvos verslo paramos agentūros bei ES investicijų svetainėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.


Ūkio ministerijos logotipas

Ūkio ministerijos logotipas