Nusigręžia nuo Rusijos: komercijos atašė iš Sankt Peterburgo perkels į Nyderlandus

Rusijos vėliava
Rusijos vėliava
  © SCANPIX

Lietuva nusisuka nuo prekybos embargą Vakarams paskelbusios Rusijos. Vyriausybė nusprendė atsisakyti vieno iš dviejų Rusijoje dirbančių komercijos atašė ir daugiau dėmesio skirti Nyderlandams. 

Trečiadienį nuspręsta komercijos atašė perkelti iš Sankt Peterburgo į Nyderlandus ir taip paskatinti prekybą su šia valstybe.

Ūkio ministerija teigia, kad komercijos atašė Nyderlanduose užduotis bus kurti didesnę pridėtinę naudą Lietuvos ekonomikos plėtrai, didinant Lietuvos eksporto ir investicinės aplinkos bei šalies žinomumą. 

Panaikinus komercijos atašė pareigybę Sankt Peterburge, šia rinka rūpinsis Maskvoje esantis komercijos atašė. „Verslios Lietuvos“ skaičiavimais, Maskvos rinka yra apie 3 kartus didesnė nei Sankt Peterburgo rinka, o Nyderlandų rinka atstoja bent 6-ias Sankt Peterburgo rinkas.

Nyderlandai 2017 m. pirmą pusmetį tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekių prekybos apyvartą buvo 6, pagal eksportą –10, o pagal importą – 5 vietoje. Nyderlandai yra antra šalis po Švedijos Karalystės pagal investicijų dydį Lietuvoje.

2017 m. I ketvirčio pabaigos duomenimis, Rusijos sukauptosios investicijos sudarė 1,9 proc. (255,19 mln. eurų) visų Lietuvoje sukauptų tiesioginių užsienio investicijų (TUI), o Nyderlandų sukauptosios investicijos sudarė 12,5 proc. (1,653 mlrd. eurų) visų Lietuvoje sukauptų TUI.

Komercijos atašė pareigybės įsteigtos Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Izraelyje, Kinijoje, Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge), Baltarusijoje, Ukrainoje, JAV.