Tvarų verslą sukūrė investavę į darbuotojų mokymus

Darbuotojų mokymai
Darbuotojų mokymai
  © Organizatoriai
Alfa.lt | Alfa.lt
2017-11-20 13:04

Atlygis šiais laikais nebėra vienintelis kriterijus, skatinantis darbuotojų motyvaciją. Įmonės, investuojančios į darbuotojų kompetencijos kėlimą ir žinias, pastebi, jog nuolatinis mokymasis padeda suformuoti stipresnę ir ambicingą komandą. Tuo įsitikino statybų paslaugas teikiančios įmonės „Tvirta“ direktorius Andrius Mačiulis, kvalifikuotų darbuotojų trūkumo problemą nusprendęs spręsti apmokydamas naujus darbuotojus.

Utenos rajone įsikūrusi bendrovė „Tvirta“ vykdo įvarius statybos darbus: griauna ir tiesia kelius, įrenginėja bei remontuoja miestų inžinierinius tinklus ir atlieka kitus su statybomis susijusius darbus. Tiesiant kelius dirba įvairių specialistų komanda, todėl reikia, kad visi darbuotojai būtų aukštos kvalifikacijos.

Šiuo metu įmonėje darbuojasi 35 žmonės, tačiau kaip ir visas statybų sektorius, „Tvirta“ susiduria su specialistų stygiumi. „Kokybės standartai prekėms ir paslaugoms auga, tad juos išpildyti gali tik atsakingi ir kvalifikuoti darbuotojai. Viena vertus – naujos technologijos palengvina darbą, sumažina fizinį krūvį, bet, iš kitos pusės, darbuotojams prireikia vis naujų įgūdžių, kuriuos reikia nuolatos atnaujinti ir tobulinti“, – sako pašnekovas.


Darbuotojų mokymai

Darbuotojų mokymai© Organizatoriai

Kels darbuotojų kompetenciją

Įmonės vadovo manymu, egzistuoja dvi išeitys sprendžiant specialistų trūkumo problemą: „Visuomet galima rinktis, ar investuoti ir apmokyti naujus darbuotojus ar bandyti persivilioti pas konkurentus dirbančiuosius. Mūsų įmonei priimtinesnis pirmas variantas – taip padedame ne tik sau, bet didiname darbo rinkoje esančių kvalifikuotų specialistų kiekį“.

Bendrovėje naujiems darbuotojams iškart siūloma mokytis ir pasirinkti specializaciją. „Priimant naujokus į darbą paklausiame, ar jiems būtų įdomi konkreti specialybė. Įspėjame, kad reikės dažnai važinėti į kursus ir praktikuotis. Po bandomojo laikotarpio darbuotoją skatiname iš arti pamatyti, kaip vyksta darbas, išbandyti gautas žinias praktikoje. Pamatę, kad darbuotojas perspektyvus, siunčiame dirbti profesionaliai ir papildomai apmokome“, – tvirtina įmonės vadovas.


Darbuotojų mokymai

Darbuotojų mokymai© Organizatoriai

Siekia ilgalaikių sprendimų

Anot A. Mačiulio, darbo kokybę lemia patys darbininkai, todėl būtina investuoti į jų kvalifikaciją. Ypač tai aktualu šiais laikais, kai fizinį darbą keičia vis išmanesnė technika: „Investuoti į darbuotojų mokymą verta, nes tik taip ateityje galės sumažėti kvalifikuotų darbuotojų trūkumas“, – viltingai užbaigia pokalbį įmonės „Tvirta“ vadovas.

Naudodamasi Ūkio ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“ įmonė ketina apmokyti dalį savo darbuotojų, suteikiant jiems kvalifikaciją ar patobulinant turimus įgūdžius.

Kol kas „Tvirta“ finansavimą gavo tik specialistų, dirbančių su asfalto volais, mokymams. Jeigu įmonei gerai seksis, bus siekiama apmokyti ir kitus darbuotojus: frezos operatorius, greideristus. „Dalį lėšų skiriame patys, o kita dalis finansuojama pagal ES investicijų priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“, – pasakoja A. Mačiulis.


Darbuotojų mokymai

Darbuotojų mokymai© Organizatoriai

Kviečia pasinaudoti galimybe verslui

Pagal ES priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“ finansuojami praktiniai mokymai darbuotojams pameistrystės forma kvalifikacijai įgyti bei mokymai darbo vietoje kvalifikacijai tobulinti. Paraiškas gali teikti tiek privatūs juridiniai asmenys, tiek valstybės arba savivaldybės įmonės. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama 80 proc., didelėms – 70 proc. išlaidų mokymams. Maksimali finansavimo suma gali būti iki 360 tūkst. eurų projektui ir iki 1500 eurų vienam darbuotojui. Kvietimas įmonėms teikti paraiškas galioja iki 2017 m. lapkričio 22 d.

Daugiau informacijos apie priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“ galima rasti Ūkio ministerijos arba ES investicijų svetainėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.


Ūkio ministerijos logotipas

Ūkio ministerijos logotipas© Organizatoriai

Tvarų verslą sukūrė investavę į darbuotojų mokymus

Darbuotojų mokymai
+1