Neįtikėtina: milžinišką persvarą iššvaistęs „Žalgiris“ po stebuklingo E. Ulanovo metimo šventė pergalę Malagoje

Edgaras Ulanovas
© Fotodiena.lt
2017-11-15 00:06

Visiškas chaosas. Turbūt taip geriausiai galima būtų apibūdinti šiandienos Kauno „Žalgirio“ (4-3) rungtynes Malagoje.

20 taškų persvarą iššvaistę ir pratęsimą varžovams padovanoję LKL čempionai po pratęsimo 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11) nugalėjo Malagos „Unicają“ (3-4) ir iškovojo ketvirtąją pergalę per septynerias rungtynes.

Pergalę „Žalgiriui“ lėmė Edgaro Ulanovo metimas iš vidutinio nuotolio aidint pratęsimo finalinei sirenai. Lemiamai atakai kauniečiai turėjo vos 1,9 sek., tačiau paskutinę akimirką kamuolį spėjęs priimti puolėjas sugebėjo jį tiksliai nukreipti į krepšį.

Du su puse kėlinio žalgiriečiams beveik nieko blogo nežadėjo. Sėkmingai sužaidę pirmąją trečio kėlinio pusę, kauniečiai vienu metu buvo įgiję net 20 taškų persvarą (56:36), tačiau dar iki ketvirtojo kėlinio pradžios „Žalgiris“ iššvaistė beveik pusę turėtos persvaros (59:48). Nepaisant gausybės klaidų ir pražangų, likus dviem su puse minutės svečiai dar išlaikė dviženklį pranašumą (70:59), tačiau tuomet prasidėjo kažkas sunkiai suvokiamo.

Per likusį laiką žalgiriečiai padarė dvi klaidas, prametė tris metimus, o Vasilije Micičius nerealizavo net 4 metimų nuo baudų metimo linijos. Tuo pasinaudoję šeimininkai laimėjo atkarpą 13:2 ir po Ray McCallumo metimo paskutinėmis sekundėmis išplėšė pratęsimą (72:72).

Jo metu kauniečiai visą laiką pirmavo, tačiau tas pats R. McCollumas po dar kelių nedovanotinų klaidų sugebėjo likus mažiau nei 2 sek. išlyginti rezultatą (83:83). Vis dėlto galutinis žodis šiose rungtynėse priklausė E. Ulanovui.

„Žalgiris“ šias rungtynes laimėjo nepaisant ne tik iššvaistytos 20 taškų persvaros, bet ir 22 padarytų klaidų bei net 34 „Unicajos“ mestų baudų metimų. Be to, šeimininkai atkovojo net 15 kamuolių puolime.

Antrąją „dvigubą savaitę“ šiame sezone išgyvenantis „Žalgiris“ poryt Kaune priims Vitorijos „Baskonia“, kuri namie net 105:75 šiandien nušlavė Madrido „Real“.

„Unicaja“: Ray McCallumas 19 (7/19 dvit.), Jeffas Brooksas 16 (11 atk. kam.), Carlosas Suarezas 9.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (5/7 trit., 5 rez. perd.), Artūras Milaknis 13, Aaronas White’as (6 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas (5/6 dvit.) po 10, Brandonas Daviesas 7.

Rungtynių eiga:

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo kiek apsnūdę. Varžovų aukštaūgis Jeffas Brooksas ėmė vieną kamuolį po kito, o Malagos komanda pirmavo 4:9. Vis dėlto kauniečius kiek prabudino Artūro Milaknio ir Kevino Pangoso tritaškiai, o į aikštę pirmą kartą šį sezoną žengęs Martynas Sajus padėjo susitvarkyti su bėdomis po krepšiais.

Kauniečiai spurtavo 7:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (16:13). Kėlinį sėkmingai užbaigė Aarono White’o ir Axelio Toupane’o tandemas ir „Žalgiris“ pirmąjį kėlinį laimėjo 21:17.

Antrasis ketvirtis prasidėjo vėl geriau rungtyniaujant „Unicajai“. Andalūzai visiškai užgniaužė žalgiriečių puolimą, o patys lėtai rinkdami taškus įpusėjus kėliniui susigrąžino pranašumą (23:27).

Vis dėlto tylą nutraukė antrasis K. Pangoso tritaškis, tai pradėjo puikią „Žalgirio“ atkarpą. Po perimtų kamuolių taškų pelnė A. White’as ir Vasilije Micičius, o Kauno ekipa netruko vėl šauti į priekį (34:29). Kėlinio pabaigoje K. Pangosas smeigė dar vieną metimą iš toli ir po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 41:34.

Trečiąjį kėlinį žalgiriečiams pagaliau pavyko pradėti sėkmingai. K. Pangosas ir A. Milaknis tiesiog užvertė varžovus taikliais metimais (50:34), o po Pauliaus Valinsko sudėtingo tritaškio per rankas skirtumas pasiekė net 20 taškų (56:36).

Tačiau net ir po tokios duobės kovinga Malagos ekipa neiškėlė baltos vėliavos. Keturias minutes „Žalgirį“ be taškų išlaikę šeimininkai spurtavo 10:0 ir prieš lemiamą ketvirtį kauniečių pranašumą nukirpo beveik perpus (59:48).

Chaotiškai prasidėjęs ketvirtasis kėlinys kaipmat pareikalavo aukų. Sparčiai pražangas besirinkęs „Žalgiris“ netrukus dėl išnaudoto jų limito neteko A. Kavaliausko ir P. Jankūno, o „Unicaja“ sumažino skirtumą iki vienženklio (61:53). Klaidų lygioje vietoje ėmę daryti kauniečiai netrukus leido Malagos ekipai dar labiau priartėti (64:58), o tai lėmė, kad įtūžęs Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos reikalai susitvarkė. Nors ir dažniausiai žaisdami ties klaidos riba, kauniečiai sugebėjo susigrąžinti dviženklę persvarą – po E. Ulanovo 4 taškų iš eilės pirmavo 70:59. Tačiau net ir tada Malagos ekipa nepasidavė. Dviem netaikliomis V. Micičiaus baudomis ir K. Pangoso metimu iš po krepšio pasinaudoję šeimininkai pelnė penkis greitus taškus ir vėl ėmė kvėpuoti „Žalgiriui“ į nugarą (70:64).

Galiausiai paskutinės dvi minutės tapo visiško chaoso „Žalgirio“ komandoje kulminacija. Klydę ir metimų nepataikę kauniečiai leido R. McCallumui išplėšti pratęsimą (72:72).

Jame kauniečiai visą laiką pirmavo, tačiau tas pats R. McCollumas po dar kelių nedovanotinų klaidų sugebėjo likus mažiau nei 2 sek. išlyginti rezultatą (83:83). Vis dėlto galutinis žodis šiose rungtynėse priklausė E. Ulanovui, kuris su rungtynių sirena realizavo metimą iš vidutinio nuotolio bei dovanojo Lietuvos čempionams sunkią bei chaotišką pergalę.