Atsisveikinimas su ašaromis akyse: G. Buffonas rinktinę palieka atsiprašydamas

Gianluigi Buffonas
Gianluigi Buffonas
  © „Twitter“
Alfa.lt
2017-11-14 20:37

Apsiašarojęs Gianluigi Buffonas po nesėkmingo Italijos rinktinės pasirodymo mače su Švedija atsiprašė už visą komandą.

„Gaila, kad paskutinės mano rungtynės rinktinėje bus paženklintos nepatekimu į pasaulio čempionatą. Kaltė dėl to krenta visiems vienodai. Atsiprašau viso Italijos futbolo“, – netramdydamas ašarų po mačo kalbėjo vartininkas.


Lygiųjų 0:0 italams nepakako dėl to, jog Stokholme buvo patirtas pralaimėjimas 0:1. Į planetos pirmenybes Italija nepateko pirmą kartą nuo 1958 metų bei vos antrą kartą per šalies istoriją.

„Tai itin nuvilia. Ne dėl manęs, bet dėl visos futbolo visuomenės, kadangi nuvylėme žmones. Tai – labai svarbu mano šaliai ir tai – vienintelis dalykas, dėl kurio liūdžiu. Ne dėl to, kad baigiu karjerą, kadangi laikas bėga ir tam ateina laikas“, – nusivylimo rinktinės pasirodymu neslėpė G. Buffonas.

Rinktinėje debiutavęs dar gūdžiais 1997 metais, vartininkas iš viso su jos marškinėliais sužaidė net 175 rungtynes. Penkiuose pasaulio čempionatuose sudalyvavęs italas galėjo tapti rekordininku, jei tik jo ekipa būtų prasibrovusi į Rusijoje kitąmet vyksiančias pirmenybes – dar joks žaidėjas nėra dalyvavęs šešiuose tokiuose turnyruose.

Be abejo, džiugiausiai G. Buffonui prisimins trečiosios pirmenybės, kuriose jis dalyvavo: 2006-aisiais Vokietijoje jis buvo kertinė sensaciją pateikusios ir gynybiniu futbolu pasaulį užkariavusios rinktinės figūra.

Vos du įvarčius per septynerias čempionato rungtynes į savo vartus praleidęs Gigi (G. Buffono pravardė) finale prieš Prancūziją neatlaikė nė vieno varžovų 11 metrų baudinio, tačiau pergalei pakako patikimo jo stovėjimo vartuose 120 minučių prieš tai bei vieno netikslaus prancūzo Davido Trezeguet smūgio.

reklama

Be pasaulio čempionatų, G. Buffonas savo šaliai taip pat atstovavo keturiose Europos pirmenybėse ir dviejuose FIFA Konfederacijų taurės turnyruose.

Dar prieš mėnesį FIFA geriausiu pasaulio vartininku pripažintas 39-erių veteranas sulaukė pripažinimo ir tarp gerbėjų, ir tarp kitų tituluotų žaidėjų.

„Man nepatinka tave matyti tokį“, – po pralaimėjimo Švedijai į Gigi kreipėsi ispanas Ikeras Casillasas. – „Noriu tave matyti tokį, kokiu visuomet buvai – tikra legenda. Didžiuojuosi, kad su tavimi susipažinau ir kad daugybę kartu susitikome aikštėje.“


Ikeras Casillasas ir Gianluigi Buffonas

Ikeras Casillasas ir Gianluigi Buffonas© SCANPIX


Nors vienas G. Buffono etapas baigtas, klubiniame futbole jis vis dar turi ką įrodyti. Triskart UEFA Čempionų lygos finale žaidęs, tačiau nė sykio nelaimėjęs vartininkas šios svajonės vis dar siekia kartu su Turino „Juventus“ komanda. Kiek anksčiau jis buvo pareiškęs, kad sėkmės Čempionų lygoje atveju, svarstytų dar nebaigti karjeros ir pamėginti apginti titulą.

Tačiau dabar legendinis vartininkas dar gali pasidžiaugti paskutiniais sveikinimais ir paguodos linkėjimais. O dėl Italijos futbolo ateities G. Buffonas visiškai ramus.

„Italijos futbolas turės puikią ateitį, kadangi mes turime garbę, galimybes, nusiteikimą ir net ir po didelių duobių sugebame vėl atsistoti ant kojų“, – sakė Gigi.

„Palieku Italijos rinktinę, kuri sugebės išgyventi ir be manęs.“

reklama