Britai atsisveikina su senosios kartos 10 svarų sterlingų banknotu

Britanijos svaras
Britanijos svaras
© SCANPIX
Alfa.lt | Tiesa.com
2017-11-14 20:26

Anglijos bankas paskelbė, iki kada Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai turi išleisti senuosius dešimties svarų sterlingų banknotus prieš jiems baigiant galioti.

Nuo 2018 m. kovo 1 d. senosios kartos dešimties svarų sterlingų banknotai nebebus legali atsiskaitymo priemonė. Nuo kitų metų kovo už prekes ir paslaugas mokėti bus galima tik su naujosios kartos, rugsėjo 14 d. į apyvartą paleistais plastikiniais banknotais.

Iki paskelbtos datos senieji dešimties svarų sterlingų banknotai galioja, o išaušus kitų metų kovui, banknotus bus galima išsikeisti Anglijos bankuose.

Iš apyvartos išimami banknotai pirmą kartą į JK rinką iškeisti 2000 m. lapkričio 7 d.

Maždaug 55 proc. dešimties svarų apyvartoje esančių banknotų pagaminti iš polimero, o 359 mln. – popieriaus.

reklama

Naujasis 10 svarų sterlingų banknotas, kuriame pavaizduota autorė Jane Austin, yra pirmasis Anglijos banko banknotas, kuris yra pritaikytas aklųjų ir silpnaregių naudojimui.

Kaip ir jau apyvartoje cirkuliuojantis penkių svarų sterlingų banknotas, kuriame pavaizduotas seras Winstonas Churchillis, naujasis 10 svarų sterlingų banknotas pagamintas iš polimero, kurio ilgaamžiškumas didesnis. Tikimasi, kad naujieji banknotai susidėvės per penkis metus ir jų nereikės taip dažnai keisti.


Britanijos svaras© SCANPIX
reklama