Lietuva siekia pritraukti Azijos finansų bendroves

Vitas Vasiliauskas
Vitas Vasiliauskas
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-11-13 10:08

Finansinių technologijų („FinTech“) centru siekianti tapti Lietuva į šalį bando pritraukti Azijos finansų įmones. Lietuvos bankas siūlo joms savo plėtrą Europoje pradėti nuo Lietuvos. 

Pirmadienį Singapūre Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pakvietė šios šalies įmones steigtis Lietuvoje.

„Unikali Singapūro finansų traukos ir „FinTech“ patirtis įkvepia ir parodo, kad sėkmės istorijas kuria ne valstybės dydis, o pažangios idėjos, požiūris į naujoves ir verslui palankus teisinis reguliavimas. Susitikimuose su finansų institucijų ir rinkos atstovais tikimės sustiprinti Lietuvos ir Singapūro ryšius ir sudominti Azijos inovatyvaus finansų verslo atstovus galimybėmis veikti mūsų šalyje“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Pirmadienį Lietuvos delegacija su Singapūro centrinio banko vadovu Raviu Menonu aptarė Singapūro ir Lietuvos bei Europos finansų rinkos teisinį reguliavimą bei dalyvių priežiūrą, priemones skatinti „FinTech“ įmonių plėtrą. Susitikimo metu aptartos galimybės pasirašyti dvišalį bendradarbiavimo susitarimą, kuris leistų stiprinti tarpinstitucinius ryšius, efektyviau keistis informacija ir dalytis gerąja praktika.

Trečiadienį Lietuvos banko delegacija Singapūre dalyvaus kasmetinėje „FinTech“konferencijoje, mūsų šalį pristatančiame renginyje „Destination EU 2018: The fastest pan-European license for your fintech“, ketvirtadienį susitiks su vieno didžiausių „FinTech“centrų pasaulyje – Singapūro kompanijos „Lattice80“ – atstovais.

Susitikimų metu bus pristatyti esminiai Lietuvos privalumai finansinių technologijų srityje.

Finansinių paslaugų veiklai palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas ir inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 metų veiklos krypčių. Kartu su kitomis šalies institucijomis Lietuvos bankas siekia sukurti aplinką, palankią steigtis finansų sektoriaus įmonėms ir kurti naujus produktus Lietuvoje.