Trys turtingiausi amerikiečiai turi daugiau turto nei pusė likusių šalies gyventojų kartu sudėjus

Benamė moteris Niujorke
Benamė moteris Niujorke
  © SCANPIX
Traders.lt
2017-11-10 18:11

„Microsoft“ įkūrėjas Billas Gates, „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezos ir investicinės kompanijos „Berkshire Hathaway“ vadovas bei savininkas Warrenas Buffettas kartu turi daugiau turto nei 160 milijonų skurdžiausių amerikiečių, t.y. pusė šios šalies gyventojų.

Tai rašoma naujausioje Vašingtono tyrimų instituto ekspertų ataskaitoje. Paskelbtoje ataskaitoje atkreipiamas dėmesys į Jungtinėse Amerikos Valstijose esančią turto nelygybę.

Dvidešimt penki turtingiausi Amerikos milijardieriai turi daugiau nei vieną trilijoną dolerių turto ir tai atitinka 56 procentų likusios populiacijos gyventojų, t.y. 178 milijonų žmonių, turimo bendro turto vertę.

Ataskaitoje minimas tyrimų institutas panaudojo naujausius „Forbes 400“ sąrašus ir 2016 metų Federalinių rezervų vartotojų finansų apžvalgą.

Remiantis naujausiais „Forbes“ turimais duomenimis, Jeffo Bezos turimo turto bendra vertė šiuo metu siekia 95 milijardus dolerių, Billo Gates'o – devyniasdešimt milijardų dolerių, o gerai žinomo investuotojo Warreno Buffetto bendra aktyvų vertė siekia 79 milijardus dolerių.

„1982 metais turtingam amerikiečiui reikėjo 75 milijonų dolerių, kad jis patektų į „Forbes 400“ sąrašą. Minimalus turtas, kurio reikia 2017 metais – tai jau du milijardai dolerių“ – atkreipia dėmesį tyrimo autoriai Chuckas Collinsas ir Joshas Hoxie.

„Jungtinės Valstijos, kaip įspėja prancūzų ekonomistas Thomas Piketty, tampa paveldėta turtų ir galių aristokratija“ – rašo jie.

Taip pat priduriama, kad Amerikoje yra didžiulis atotrūkis tarp viršutinio ir apatinio ekonominio sluoksnio. Devyniolikos procentų pačių vargingiausių amerikiečių grynoji turto vertė yra nulinė arba neigiama.