A. Adamkienė – apie norą padėti: neįsivaizduoju, kaip praeiti pro šalį ir nematyti, kas vyksta aplink

Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-11-07 17:24

Antradienio popietę Suomijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona Ebba Michelsson į savo rezidenciją sukvietė Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės organizatores, šiai iniciatyvai neabejingas užsienio šalių ambasadorių žmonas ir kitas žinomas moteris.

Šia proga susirinko ir stiklinius Kalėdų eglės žaisliukus dekoravo Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės garbės ambasadorė Alma Adamkienė, Ministro Pirmininko žmona Silvija Skvernelė, Suomijos ambasadoriaus žmona E. Michelsson, šiais metais pirmininkaujanti mugės organizaciniam komitetui, ilgametė mugės organizacinio komiteto narė Birutė Vizgirdienė bei kitos Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės organizatorės.


Alma Adamkienė ir Nomeda Marčėnaitė

Alma Adamkienė ir Nomeda Marčėnaitė© Dmitrijus Radlinskas

A. Adamkienė šią gražią iniciatyvą palaiko jau ne vienerius metus, o Kalėdas laiko viena gražiausių metų švenčių.

Moteris pasakojo, jog stebint aplinką ir matant, kas vyksta aplink, noras padėti ateina savaime. „To ignoruoti neįmanoma. Neįsivaizduoju, kaip praeiti pro šalį ir nematyti, kas vyksta aplink“, – sakė ji.

A. Adamkienės teigimu, per šventes labiausiai norisi padėti senjorams. „Galvoju, kad daugiausiai pagalbos reikia vyresnio amžiaus žmonėms. Tiems, kurie gyvena vieni, kurie neturi artimųjų, kurių niekas neaplanko ir kuriems Kalėdos vietoje džiaugsmo sukelia daugiau skausmo. Jiems reikia ne materialinės pagalbos, o šilumos, dvasinės pagalbos“, – kalbėjo ji.

Žinoma moteris pridėjo, jog būtent šios šventės nepastebėti neįmanoma. „Kitos šventės praeina greičiau ir kartais visai nepastebimai, bet Kalėdų negali nematyti. Jau dabar miestai, parduotuvės pradeda puoštis. Ir ypatingai tuo užsikrečia vaikai“, – apie mažuosius kalbėjo ji.


Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės žaisliukų dirbtuvės

Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės žaisliukų dirbtuvės© Dmitrijus Radlinskas

Paklausta, ko artėjančių švenčių proga palinkėtų šalies gyventojams, A. Adamkienė siūlė nepamiršti atkreipti dėmesio į savo artimuosius ir kitus brangiausius žmones.

„Visiems kuo geriausių ateinančių metų. Tikiuosi, kad šventės bus gražios. Gal net turėsime sniego – tai labai svarbu vaikams. O šiaip tai tik ramybės, supratimo ir nepamiršti vieni kitų“, – linkėjo ji.

A. Adamkienė kartu su kitomis žinomomis moterimis dailino Kalėdų eglės žaisliukus. Kūrybines dirbtuves vedė ir renginio viešnias kalėdinių papuošalų dekoravimo subtilybių mokė menininkė Nomeda Marčėnaitė.

Visus moterų pagamintus autentiškus žaisliukus už labdarą galės įsigyti kiekvienas norintis Kalėdų mugės lankytojas.


Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės žaisliukų dirbtuvės

Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės žaisliukų dirbtuvės© Dmitrijus Radlinskas

Gruodžio 2 d. Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų atstovai vilniečius ir miesto svečius pakvies į jau 15-ąją Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę, tradiciškai vyksiančią Vilniaus rotušėje. Ten surinktos lėšos bus paaukotos likimo nuskriaustiesiems Lietuvoje.

Jubiliejiniame renginyje gruodžio 2 d. stendus Vilniaus rotušėje turės 31 šalies diplomatinės atstovybės, 5 tarptautinės mokyklos.

Mugėje vyks loterija, kurios dalyviai galės laimėti vertingų prizų, vyks tradicinių šokių pasirodymai, skambės choro atliekamos šventinės dainos, vaikai su Kalėdų Seneliu leis laiką specialiai jiems įrengtame vaikų kampelyje.

Rotušės aikštėje jau trečią kartą veiks maisto mugė, kurioje tradiciniais savo šalių patiekalais vaišins Čekijos, Gruzijos, Vokietijos, Indijos, Airijos, Japonijos, Olandijos, Rusijos ir Ukrainos atstovai.

Šiais metais visos Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu surinktos lėšos bus išdalytos 10 organizacijų.

Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, vienijanti Lietuvos ir užsienio moteris iš diplomatinio korpuso ir verslo bei visuomeninių organizacijų.

A. Adamkienė – apie norą padėti: neįsivaizduoju, kaip praeiti pro šalį ir nematyti, kas vyksta aplink

Alma Adamkienė
+22