Būkite paprastesni: 5 dalykai, kuriais atstumiame kitus nuo savęs

Antipatija
Antipatija

Yra daug būdų, kaip nepatikti kitiems žmonėms. Kartais neigiamą reakciją sukelia dalykai, kurie mums atrodo paprasti ir net puikiai mus charakterizuojantys.

Kartais klaidingai manome, kad pasirodome kitiems palankioje šviesoje, o iš tikrųjų sukeliame antipatiją. Britų laikraštis „Independent“ aprašė kelias tipiškas žmonių klaidas, kurios dažniausiai tampa kitų antipatijos priežastimi, ir nurodė, kaip jų išvengti.

Kuo mažiau fotografijų

Patartina atsikratyti įpročio nuolat fotografuotis ir iškart įkelti nuotraukas į socialinius tinklus. Tai erzina ir atstumia daugumą žmonių, ypač jeigu fotografuojate ne tik save, bet ir tuos, kurie atsiduria šalia.

Neseniai atliktos 508 „Facebooko“ naudotojų apklausos rezultatai parodė, kad daugybės šeimos fotografijų publikavimas gali atstumti net geriausius draugus. Jeigu įkeliate per daug draugiškos kompanijos nuotraukų, gali pablogėti santykiai su tais šeimos nariais, kurie naudojasi „Facebooku“.

Nesigirkite

Per vieną socialinį tyrimą mokslininkai prašė dalyvių aprašyti savo įspūdžius, patirtus skaitant dalykinius laiškus, kuriuose minimas tenisininko Rogerio Federero vardas. Kuo dažniau buvo minimas įžymybės vardas ir pabrėžiamas faktas, kad laiško autorius kaip nors su juo susijęs, tuo daugiau neigiamų emocijų patirdavo skaitantysis. Išvada: jeigu laiško autorius giriasi savo pažintimi su įžymybe, tai negerina jo įvaizdžio, tik nuvertina jį.

Kartais neigiamą reakciją sukelia dalykai, kurie mums atrodo visiškai paprasti ir tarsi gerinantys mūsų įvaizdį.

Venkite koketavimo

Dauguma žmonių daro šią klaidą per pasitarimus ar net darbo pokalbius. Dažnai darbdavys prašo potencialaus kandidato papasakoti apie savo trūkumus. Tokiais atvejais nepatartina atsakyti: „Aš per daug dirbu“ arba ‚Aš per daug jaudinuosi dėl smulkmenų“.

Harvardo universiteto surengtų apklausų rezultatai atskleidė, kad toks atsakymas sumažina pretendento šansus. Jeigu norite gauti darbą, paminėkite kokį nors realų trūkumą, netrukdanti tiesioginių pareigų vykdymui.

Neslėpkite emocijų

Per vieną psichologinį tyrimą dalyviams buvo rodomos komiškos arba liūdnos vaizdajuostės, o šalia sėdėjo aktoriai, kurie arba demonstravo emocijas, arba išlaikė akmeninį veidą. Visi dalyviai pripažino, kad aktorius, kuris išreiškė emocijas, sukėlė daugiau simpatijų.

Šypsokitės

Neigiamas požiūris į jus dažnai kyla dėl to, kad jūsų veide nėra šypsenos. Šypsotis per retai – didelė klaida. Sociologinių tyrimų rezultatai parodė, kad šypsena padeda geriau įsiminti veido bruožus. Jeigu per pirmą susitikimą šypsositės, bus didelė tikimybė, kad per antrą susitikimą neliksite neatpažinti.

Mokslininkai atliko eksperimentą: 100 studentų demonstravo nuotraukas, kuriose buvo vaizduojami žmonės įvairiose pozose ir su skirtingomis veido išraiškomis. Studentai prisipažino, kad besišypsančių žmonių nuotraukos jiems patinka labiausiai, nepriklausomai nuo pozos, kurioje jie nufotografuoti.