Bendravimo socialiniuose tinkluose higiena: išsivalykime nuo 7 „parazitų“

Internetas
Internetas

Mes vartojame ne tik maistą, bet ir dvasinius dalykus. Reikia būti atidiems ir kruopščiai atsirinkti, kas patenka į mūsų vidų.

Žmonės, norintys būti sveiki, stengiasi valgyti ekologiškus ir maistingus produktus. Daugumai reikia specialių filtrų, kad išfiltruotų informaciją, kuri jiems kenkia, neimtų giliai į širdį „toksiškų“ asmenų poelgių ir žodžių. Kad išliktume sveiki, labai svarbu rūpintis ne tik fizine, bet ir psichine sveikata, stengtis, kad mus suptų geri žmonės, neišsunkiantys iš mūsų energijos ir nenuodijantys mūsų savo negatyvumu.

„Parazitus“ reikia išmesti ne tik iš savo gyvenimo, bet ir iš socialinių tinklų. Tai padarę, netrukus pastebėsite teigiamus pokyčius. Psichoterapeutė Alena Prichidko portale psychologies.ru atskleidė, kas atsitiko, kai ji išvalė savo socialinius tinklus nuo šių septynių „parazitų“.

1. Bambeklis

Toks žmogus nuolat sėja aplinkui negatyvias emocijas. Bambeklis skundžiasi ne tik savo paskyrose, bet ir rašinėja neigiamus komentarus kitiems. Kam to reikia?

„Atsikračiusi Bambeklio, aš galėjau susilpninti savo gynybą, – pasakoja psichoterapeutė, – man daugiau nebereikėjo saugotis neigiamų emocijų.“

2. Oponentas

Ginčuose gimsta tiesa. Jeigu per ilgą bendravimą su žmogumi nė per milimetrą nepasitraukėte iš savo pozicijų ir jis nesiliauja stengtis „atversti jūsų į savo tikėjimą“, tai jums tikrai nėra pakeliui.

Bendravimo su oponentu sunkumas yra tai, kad jis būna nusiteikęs radikaliai ir jums tenka eikvoti savo jėgas, kad jam atvertumėte savo požiūrį, arba sutikti su juo, kai vidujai to pardaryti nenorite. Nutraukę bendravimą su tokiu žmogumi, sutaupysite daug energijos.

3. Neprašomas patarėjas

Išmeskite iš savo socialinių tinklų neprašomus patarėjus ir mokytojus. Išmeskite tuos, kurie geriau už jus „žino“, ko jums reikia ir ką turite daryti. Sutaupysite daug laiko ir energijos, kai nebereikės kiekvieną kartą susinervinti ir įrodinėti, kad jūs esate jūs.

4. Senas draugas

Nesupraskite klaidingai: yra draugų, su kuriais bendraujame daug metų. Tokia draugystė auga kartu su mumis ir neapsiriboja bendrais prisiminimais. Mus sieja bendri interesai, bendras požiūris į gyvenimą.

Jeigu viso to nėra ir bendravimas apsiriboja „pilstymu iš tuščio į kiaurą“, negaiškite laiko. Toks bendravimas jūsų nepraturtins, tik nualins.

5. Pavydo objektas

„Išsiskyrimas su juo iki šiol tebėra ginčytinas momentas, – prisipažįsta psichoterapeutė, – aš tik pašalinau simptomą, o ne susirgimą. Teisingiau būtų buvę išsiaiškinti, kodėl aš pavydžiu, ir pradėti dirbti su savo saviverte. Bet kaip kraštutinė priemonė toks metodas yra geresnis dalykas už savęs niekinimą.“

6. Energinis vampyras

Šiai kategorijai galima priskirti visus žmones, šalia kurių jaučiatės nejaukiai, kurie jus slegia. Šie žmonės gali būti protingi, talentingi, tačiau jums bendrauti su jais būna negera, po to pasijuntate išvargę, nuotaika suprastėja. Atsisakę kontaktų su jais, pajusite palengvėjimą.

7. Žmogus, neturintis jums laiko

„Pernelyg užimtas“ – tik prioritetų klausimas. Į to žmogaus, su kuriuo nepavyksta per kelis mėnesius susitikti, nors gyvenate viename mieste, vietą gali ateiti kiti, bendravimas su jais bus kur kas intensyvesnis ir turiningesnis.