Beveik visą mačą atsilikęs „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą

Paulius Jankūnas
© Dmitrijus Radlinskas
2017-10-20 22:03

Pirmoji Kauno „Žalgirio“ išvyka Eurolygoje baigėsi nesėkme. Beveik visą mačą Maskvos srities „Chimki“ vijęsi kauniečiai 77:85 nusileido varžovams ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

„Žalgiris“ šešiais taškais be atsako pradėjo rungtynes, tačiau šeimininkai netrukus pavijo kauniečius ir nuo pirmojo kėlinio vidurio visą laiką pirmavo.

Svečiai ne sykį bandė kabintis į varžovus, tačiau arčiau nei 6-7 taškai Rusijos komanda kauniečių neprisileido.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos komandos gretose žibėjo Paulius Jankūnas, dėl kurio rungtyniavimo prieš susitikimą buvo kilę klaustukų. Kapitonas pelnė 24 taškus bei aplenkęs Dimitrį Diamantidį ir Mike'ą Batiste pakilo į aštuntąją vietą visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše. Artimiausias 2504 taškus turinčio puolėjo taikinys - 2524 surinkęs slovėnų įžaidėjas Jaka Lakovičius.

Praėjusią savaitę Belgrado „Crvena Zvezda“ nugalėję „Žalgirio“ krepšininkai antrą kartą paeiliui vertėsi be įžaidėjo Dee Bosto.

Kitas rungtynes Lietuvos čempionai žais antradienį, kai išvykoje rungtyniaus su „Barcelona“.

„Chimki“: Thomas Robinsonas 19, Aleksejus Švedas 15, Malcolmas Thomasas 14, Anthony Gillas 10.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 24 (36 naud. bal.), Aaronas White’as 15, Axelis Toupane’as 13, Brandonas Daviesas 8.

Rungtynes puikiai pradėjusio Pauliaus Jankūno vedami žalgiriečiai iškart šovė į priekį 6:0. Vis dėlto, neilgai trukus šeimininkai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį (11:10), o pirmąjį kėlinį laimėjo šešiais taškais (21:15).

Antrasis kėlinys kauniečiams prasidėjo košmariškai – nuostabiai į greitas atakas bėgę „Chimki“ krepšininkai nurūko į priekį 31:17. „Žalgiris“ sugebėjo sutramdyti grėsmingai tolstančius varžovus, tačiau arčiau negu 7 taškai nepriartėjo (38:31).

Trečiasis kėlinys buvo atkakliausias rungtynėse. Persvara svyravo tarp 8 ir 13 taškų, o prieš lemiamą ketvirtį „Chimki“ turėjo lygiai 10 taškų pranašumą (63:53).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo penkiais Rusijos ekipos taškais paeiliui ir atrodė, kad „Žalgirio“ situacija jau kritiška (68:53). Vis dėlto, žalgiriečiai net po tokio nokdauno ginklų nesudėjo. Netrukus skirtumas aptirpo iki 7 taškų, o laisvas tritaškį metęs Aaronas White‘as turėjo progą priartinti svečius taip arti, kaip jie nebuvo nuo pat rungtynių pradžios.

Vis dėlto, jo metimas buvo netaiklus, o kiek tiksliau pabaigą sužaidę „Chimki“ krepšininkai išsaugojo saugų pranašumą bei iškovojo antrąją pergalę iš eilės.