Kauniečio pagrobimo istorijoje – sulaikytas įtariamasis ir numanomo bendrininko žmogžudystė

Pareigūnai įtaria, kad E.Sabulis galėjo būti nužudytas
Pareigūnai įtaria, kad E.Sabulis galėjo būti nužudytas
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2017-10-13 14:03

Beveik pusmetį dingusio kauniečio istorijoje – svarbus ir netikėtas posūkis. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šių metų gegužės 16 d. išėjusio iš savo namų, esančių Kaune, Vilijampolėje, ir dingusio be žinios Egidijaus Sabulio. Šiomis dienomis, bendradarbiaudami su Ispanijos teisėsauga, pareigūnai sulaikė vieną įtariamųjų ir ėmėsi narplioti kitą nusikaltimą.

Su Marijampolės ir Šiaulių apskrities policija bei Lietuvos kriminalinės policijos biuru bendradarbiaujantys pareigūnai dar prieš kurį laiką nustatė galimus įtariamuosius. Tai – anksčiau teistas Šiaulių miesto gyventojas Vaclovas Vaitkevičius, šiais metais deklaravęs išvykimą į užsienį, jo sūnus Denis Vaitkevičius bei Paulius Tamoševičius iš Jurbarko rajono.

Pareigūnams paskelbus šių asmenų paiešką, jų ieškota ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Spalio 9-ąją, pirmadienį, Ispanijoje vietos pareigūnų rastas ir sulaikytas vienas iš įtariamųjų – V. Vaitkevičius. Be jo, rastas ir kitas įtariamasis, tačiau jau nebegyvas – pareigūnai aptiko P. Tamoševičiaus kūną. Ikiteisminį tyrimą pradėję Ispanijos pareigūnai įtarimus šio asmens nužudymu pateikė sulaikytam V. Vaitkevičiui.

Kauno apskr. VPK atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d. ir 146 str. 2 d., dėl nužudymo ir neteisėto laisvės atėmimo. Už šią nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas iki penkiolikos metų. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.