Palestinos „Hamas“ ir „Fatah“ sutarė užbaigti dešimtmetį trunkantį konfliktą

„Hamas“ ir „Fatah“ lyderių paliaubų susitarimas Kaire
„Hamas“ ir „Fatah“ lyderių paliaubų susitarimas Kaire
© SCANPIX
ELTA
2017-10-12 19:53

Konkuruojantys palestiniečių judėjimai „Hamas“ ir „Fatah“ ketvirtadienį pasirašė susitarimą, kuriuo sutarė užbaigti dešimtmetį trukusį konfliktą. To pasiekta Kaire vykusiose derybose, kurioms tarpininkavo Egiptas.

Pagal šį susitarimą, Vakarų krante įsikūrusi Palestinos autonomija (PA) iki gruodžio 1 dienos iš „Hamas“ perims visą Gazos ruožo kontrolę, teigiama Egipto vyriausybės išplatintame pranešime.

Agentūrai AFP komentuodamas šį susitarimą, Palestinos prezidentas Mahmudas Abbasas jį sveikino ir teigė manąs, kad tai bus „galutinis susitarimas, užbaigsiantis pasidalijimą“. Nepaisant prezidento reiškiamo optimizmo, vis dar lieka nemažai neišspręstų klausimų. Be to, ir anksčiau būta bandymų taikytis, tačiau jie visuomet pasibaigdavo nesėkme.

Kaire susitarimą pasirašė naujasis „Hamas“ lyderio pavaduotojas Salahas al-Aruri ir „Fatah“ delegacijos Egipte vadovas Azzamas al-Ahmadas. Ceremonija vyko šias derybas stebėjusios Egipto žvalgybos būstinėje.

Tikimasi, kad dabar lauks derybos dėl vienybės vyriausybės formavimo. Jos turėtų vykti lapkričio 21 dieną taip pat Kaire. Į jas pakviesti ir kiti politiniai palestiniečių judėjimai.

M. Abbaso judėjimo „Fatah“ pareigūnas informavo, kad prezidentas artimiausiu metu planuoja apsilankyti Gazos ruože. Tai būtų pirmasis jo vizitas šioje teritorijoje per dešimtmetį.

Pasak pareigūno, M. Abbasas, be kita ko, taip pat žada netrukus panaikinti „Hamas“ kontroliuojamam Gazos ruožui taikomas sankcijas.