Gelbėtojai siunčia perspėjimą: Lietuvą talžys vėjai

Nuvirtęs medis apgadino du automobilius
Nuvirtęs medis apgadino du automobilius
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-10-12 16:10

Ketvirtadienio popietę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas išplatino perspėjimą gyventojams apie galimą gūsingą vėją šį vakarą bei naktį.

Informuojama, kad vietomis gūsiai gali siekti net iki 25 m/s. Tiesa, toks vėjas talžytų šalies pajūrį, tuo tarpu likusioje šalies dalyje vėjo greitis sieks apie 20 m/s.


Sinoptikų teigimu, šiandien gausesnis lietus numatomas ryto valandomis ir antroje dienos pusėje, pavakarę. Išsilaikys gūsingas pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune intensyviau palis pirmoje dienos pusėje ir vakarėjant. Dieną oras šils iki 13–14 laipsnių. Šiauliuose taip pat varvės dangus, įdienojus temperatūra kils iki 12 laipsnių. Pajūryje smarkus vėjas dangumi gins lietaus debesis, tačiau protarpiais gali ir saulė įsiterpti. Termometrai dieną fiksuos 14 laipsnių.

Penktadienį suksis nemalonus šiaurės vakarų vėjas, debesys toliau laistysis lietumi. Vilniaus ir Kauno apylinkėse dažnai lis. Naktį temperatūra svyruos apie 9, dieną – apie 10–11 laipsnių šilumos. Šiauliuose visą parą lis tai gausiau, tai mažiau. Naktį vyraus 8, įdienojus 11 laipsnių šiluma. Pajūryje siautės vėjas. Gausiausi krituliai numatomi pirmoje paros pusėje. Temperatūra sieks 11–12 laipsnių.