Karbauskis mato užtikrintą daugumą ir prabilo apie komitetų vadovybės performavimą

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis
Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis
© Paulius Peleckis
ELTA
2017-10-12 10:51

Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad pasikeitus frakcijų sudėčiai ir proporcijoms, teks peržiūrėti Seimo komitetų vadovybę, o dėl atsilaisvinančio ūkio ministro posto spręs Premjeras.

„Dėl ministrų, dėl Vyriausybės sudėties Premjeras sprendžia. Dėl komiteto pirmininkų, kaip jau buvo paminėta, keičiasi proporcijos. Mes turėsime labai rimtai peržiūrėti“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jis užtikrino, kad valdančioji dauguma Seime turi pakankamą palaikymą.

„Mes palaikymą turėsime biudžetui didesnį, negu turėjome praeitais metais, tą mes žinome, o daugiau mums nieko nereikia (...). Visi dalykai, kuriuos mes priiminėjome, bus priiminėjami dar didesne balsų dauguma, negu būdavo iki šiolei. Formaliai jūs patys žinote, kad opozicija yra daug mažesnė negu pozicija, tai faktas toks“, – sakė politikas.

Paklaustas, iš kokių partijų tas palaikymas, jis atsakė: „Iš visų.“

Karbauskis apie Bastį: gali taip atsitikti, kad sprendžia savo buvimą neilgam

Ramūnas Karbauskis sako, kad valdančiųjų frakcijų koaliciją nutaręs palikti Seimo narys Mindaugas Bastys turi teisę rinktis. Jis užtikrino, kad tai nekeis požiūrio į M. Basčiui inicijuotą apkaltą: „Aš įsivaizduoju, kad bus Konstitucinio Teismo (KT) išvados ir bus priimtas sprendimas Seime. Mūsų požiūris nesikeitė. Matyt, kad gali taip atsitikti, jog Seimo narys sprendžia tik tai labai neilgam laikotarpiui savo buvimą“.

Tuo tarpu socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijų koalicijos neremiantis Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas sako, kad M. Bastys turi teisę pats apsispręsti dėl frakcijos. „Yra nekaltumo prezumpcija, kas ką ten galvoja, ką kas ten mąsto, Lietuvoje per daug pažymomis valdoma. Jau yra daug tuščių nebūtų skandalų, leiskime KT priimti sprendimą ir leiskite žmogui apsispręsti pačiam“, – sakė A. Sysas.

Algirdas Sysas

Socialdemokratų gretose nesant vieningos pozicijos dėl bendradarbiavimo su valdančiąja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Seimo narys M. Bastys nutarė pasitraukti iš frakcijų koalicijos. Feisbuke jis pareiškė, kad prašo jo parašą po koaliciniu susitarimu laikyti negaliojančiu.

Šių metų birželio 6 d. Seimas, pritaręs specialiosios tyrimo komisijos išvadai, apsisprendė dėl apkaltos Seimo nariui M. Basčiui pradžios. Už tokį apkaltos komisijos pirmininkės Agnės Širinskienės pateiktą nutarimo projektą balsavo 92 Seimo nariai, 13 buvo prieš, 17 parlamentarų susilaikė. Seimas taip pat nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados, ar Seimo nario M. Basčio konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.