Tyrimas parodė, kokio dydžio pensijos tikisi būsimi pensininkai: tenkintų dvigubai daugiau nei šiuo metu

Senjorai
Senjorai
© Pixabay.com
ELTA
2017-10-12 10:48

Dirbantys šalies gyventojai kaip norimą ateityje gauti pensiją įvardija 693 eurų sumą, rodo „Swedbank“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonė tyrimas. Šie skaičiai 2,5 karto pranoksta dabartinę vidutinę pensiją, kuri siekia apie 300 eurų. Pastebėtina, kad tyrime dalyvavę šiandienos senjorai nurodė norintys gauti apie 600 eurų siekiančią pensiją.

„Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė teigė, kad nors daliai dabartinių pensininkų gaunamos pensijos užtenka, jiems tenka riboti poreikius, daugeliui jų padeda vaikai.

„Pagrindinės įžvalgos tokios, kad 19 proc. pensininkų patenkinti esama pensija, tačiau jos užtenka tik būtinų poreikių tenkinimui, iš esmės visi esami pensininkai riboja savo poreikius. Dažniausiai maisto ir pramogų sąskaita. Kas antrą pensininką remia vaikai. Būsimi pensininkai sako, kad neišgyventų iš dabartinės pensijos, tačiau 33 proc. dėl to nedaro beveik nieko“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Cvilikienė, pastebėjusi, kad labiausiai savo poreikius tenka riboti miestuose gyvenantiems pensininkams, moterims.

90 proc. dabartinių senjorų tam, kad išgyventų, naudoja turimas santaupas, paprastai – ne daugiau kaip 200 eurų per mėnesį. Kas antras pensinio amžiaus gyventojas, kaip minėta, taip pat sulaukia finansinės paramos iš savo vaikų, kuri dažnu atveju siekia iki 100 eurų per mėnesį.

„Swedbank“ apklausa taip pat parodė, kad 95 proc. gyventojų pesimistiškai vertina galimybę išgyventi iš dabartinės vidutinio dydžio pensijos. Pasak apklaustųjų, tokios sumos neužtektų turimiems poreikiams patenkinti. Sunkiausiai tokią sumą pragyvenimui įsivaizduoja jauniausi – iki 25 m. amžiaus – didmiesčių gyventojai bei asmenys, gaunantys didesnes pajamas.

J. Cvilikienė pastebi, kad norėdamas gauti 70 proc. atlyginimo siekiančią pensiją (apie 460 eurų), asmuo turėtų pradėti kaupti pinigus ir III pensijų pakopoje. Tyrimas parodė, kad šiuo metu joje lėšas kaupia tik 6 proc. gyventojų.

Reprezentatyvų tyrimą šių metų liepos–rugpjūčio mėn. atliko kompanija „Spinter tyrimai“.