Aukų neišvengta: praėjusią parą avarijose žuvo žmogus, dar 14 sužeista

Fiat Ducato
Fiat Ducato
© Organizatoriai
Alfa.lt
2017-10-12 10:31

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad praėjusią parą šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 12 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo 14 žmonių, 1 susidūrimo metu žuvo žmogus, 51 m. vairuotojas. Per parą įvykiuose nukentėjo 7 pėstieji, 4 vairuotojai, 3 keleiviai, tarp sužeistųjų – 3 nepilnamečiai, visi jie – pėstieji.

Per parą policijoje buvo užregistruoti 55 techniniai eismo įvykiai, 4 eismo įvykiuose dalyvavo neblaivūs vairuotojai. Pareigūnai per parą nustatė 25 neblaivius vairuotojus, 16 iš jų buvo nustatytas didesnis, nei 1,5 prom. girtumas.

Keletas eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės:

11.00 val. Klaipėdoje, Mokyklos g., automobilį „Citroën C3“ vairavusiam 51 m. vyrui nepasirinkus saugaus važiavimo greičio atsižvelgiant į nepalankias oro sąlygas, automobilis buvo nesuvaldytas ir atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „WV Transporter“, kurį vairavo 53 m. vyras. Nevaldomas automobilis „Citroën“ įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į automobilį „VW Passat“, kurį vairavo 28 m. vyras. Po to automobilis „Citroën“ vėl įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir trenkėsi į važiavusį automobilį „Ford Focus“, kurį vairavo 36 m, moteris. Per eismo įvykį sunkiai sužeistas automobilio „Citroën“ vairuotojas ligoninėje mirė, automobilio „Ford“ vairuotoja ir automobilio „Citroën“ 32 m. keleivės paguldytos į ligoninę.

7.10 val. Marijampolėje, Kauno g. ir R. Juknevičiaus g. sankryžoje, 47 m. moters vairuojamas automobilis „Toyota Prius“ partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį 48 m. vyrą. Pėsčiasis buvo pristatytas į ligoninę jam buvo nustatyti padikaulių lūžimai. Po suteiktos medikų pagalbos jis išleistas į namus.

7.27 val. Marijampolės m., R. Juknevičiaus g., automobilį „VW Passat“ vairavęs 64 m. vyras partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusią 51 m. pėsčiąją, kuri dėl daugybinių sumušimų buvo pristatyta į ligoninę, po suteiktos medikų pagalbos išleista gydytis į namus.

7.53 val., Šiauliuose, A. Mickevičiaus g., 59 m. vyras, vairuodamas automobilį „Chrysler PTCruiser“, kliudė į kelio važiuojamąją dalį neleistinoje vietoje išbėgusį 11 m. pėsčiąjį. Nukentėjęs nepilnametis dėl blauzdikaulio kaulo lūžio gydomas ligoninėje.

8.00 val., Prienų r. sav., Veiverių sen., Veiverių mst., 80 m. vyras, vairuodamas automobilį, „Opel Astra“, pėsčiųjų perėjoje partrenkė 9 metų berniuką, kuris dėl kairės kojos traumos pristatytas į ligoninę.

10.05 val., Panevėžyje, Klaipėdos–Nemuno g. sankryžoje, 37 m. moteris, vairuodama automobilį ,,Seat Ibiza“, sukdama į kairę, šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje, degant leidžiamam šviesoforo signalui nepraleido per gatvę, iš kairės pusės, einančios 61 m. pėsčiosios ir ją kliudė. Ligoninėje sužeistai moteriškei nustatytas blauzdikaulio lūžimas, jai paskirtas ambulatorinis gydimas.

10.05 val. Kretingoje, Vilniaus–Savanorių gatvių sankryžoje, 59 m. vyras, vairuodamas maršrutinį keleivinį autobusą „MAN“, siekdamas išvengti susidūrimo su kitu automobiliu, staiga stabdė autobusą, dėl to nukrito ir susižalojo autobuse stovinti 80 m. keleivė. Dėl sužalojimų senjorė gydoma ambulatoriškai.

Apie 17 val. Kaune, A. Baranausko g. nuo Radvilėnų pl. link Studentų g. važiavę automobilis „Nissan X-Trail“, vairuojamas 65 m. vyro, atsitrenkė į priekyje ta pačia kryptimi važiavusį ir stabdžiusį automobilį „Opel Zafira“, vairuojamą 24 m. merginos, kuris nuo smūgio pariedėjęs atsitrenkė į priekyje stabdžiusį automobilį „Ford Galaxy“, vairuojamą 59 m. vyro. Eismo įvykio metu sužeista automobilio „Opel Zafira“ vairuotoja buvo pristatyta į Kauno klinikas.

18.43 val. Kaune, Vokiečių g. nuo Miglovaros g. važiavęs automobilis „Audi A4“, vairuojamas nenustatyto asmens, lenkdamas atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį ir sukusį į kairę automobilį „Volvo S40“. Eismo įvykio metu buvo sužeistas pastarojo automobilio 23 m. vairuotojas ir kartu važiavusi 23 m. keleivė, dėl įvairių sužalojimų sužeistieji nuvežti į Kauno klinikas. Palikęs automobilį „Audi A4“, eismo įvykį sukėlęs vairuotojas pabėgo iš eismo įvykio vietos, tačiau naktį pats atvyko į policiją. 38 metų vyrui buvo nustatytas 1,32 prom. girtumas.

Trečiadienio naktį, 1.21 val., Vilniuje, Tūkstantmečio g., 36 m. vyras, būdamas neblaivus, vairavo automobilį „Audi 80“, kurio nesuvaldė ir atsitrenkė į priekyje, ta pačia kryptimi važiavusį krovininį mikroautobusą „Iveco 35C13V“, kurį vairavo Baltarusijos pilietis. Nuo smūgio „Iveco“ nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. „Audi 80“ vairuotojui, sukėlusiam eismo įvykį, nustatytas vidutinis, 2.06 prom. girtumas.

Anksti ryte, 4.35 val., Kėdainių r., kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, pareigūnai sustabdė automobilį „Saab 9-3“, kurį vairavo neblaivus, teisės vairuoti neturintis 31 m. vyras. Vairuotojui nustatytas 2,07 prom. girtumas.

11.07 val., Raseiniuose, Vaižganto g. policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Audi 80“, kurį vairavo neblaivus 57 m. vyras, jam nustatytas 1,90 prom. girtumas.

13.00 val. Vilniuje, A.Strazdelio g., 56 m. vyras, būdamas visiškai girtas, (nustatytas 2.90 prom. girtumas), vairuodamas automobilį „Audi 100“, bandė išvažiuoti iš namo kiemo, to padaryti nesugebėjo ir atsitrenkė į automobilį „VV Golf“.

16.54 val. Kauno r., Ringaudų k., gavus piliečių pranešimą, pareigūnai sulaikė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo neblaivus 68 m. vyras, vairuotojui nustatytas sunkus, 2,78 prom. girtumas.

18.45 val., Vilniuje, Pilaitės pr., 56 m. moteris vairavo automobilį „Toyota Avensis“ neblaivi, jai buvo nustatytas 2,12 prom. girtumas, moteris buvo uždaryta į policijos areštinę.

19.58 val. Raseinių r., Ariogaloje, 37 m. vyras vairavo automobilį „Opel Zafira“, būdamas neblaivus, pareigūnai vairuotojui nustatė sunkų, 2,83 prom. girtumą, vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į policijos areštinę.

21.05 val., Jonavos r., kelyje Kaunas–Žeimiai–Šėta, Martiniškių k. ribose, pareigūnai stabdė įtartinai važiavusį automobilį „Peugeot 206“, kurio vairuotojas nepakluso reikalavimams sustoti ir nuvažiavo link Kulvos km. Jonavos raj. Automobilis buvo sustabdytas miško masyve prie Preišiogalėlės k. paaiškėjo, kad 23 m. vairuotojas yra neblaivus, jam nustatytas 1,85 prom. girtumas. Jaunuolis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Spalio 12 d., naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, 3.21 val., Klaipėdos r., Kretingalės sen., automobilį „Mercedes Benz“ vairavęs neblaivus 45 m. vyras, nesuvaldė vairuojamo automobilio, atsitrenkė į kelio ženklą ir bandė išvažiuoti iš įvykio vietos. Pareigūnai sulaikytam vairuotojui nustatė 2,27 prom. girtumą, vyras uždarytas į policijos areštinę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba apibendrino specialios respublikinės prevencinės priemonės „Vairuotojų blaivumas“, vykusios šios savaitės pradžioje visoje šalyje rezultatus ir nustatė, kad vidutiniškai 1 procentas patikrinamų vairuotojų yra neblaivūs, taip pat kas šimtasis vairuotojas sėda prie vairo vartojęs alkoholio, tačiau tikrinimo metu leistina alkoholio norma neviršijama.