„Žalgiris“ Eurolygos komandų reitinge atsidūrė arti dugno

Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2017-10-11 12:09

Apie Europos krepšinį rašančio tinklalapio Eurohoops.net apžvalgininkai jau rytoj prasidėsiančio Eurolygos turnyro proga sudarė joje dalyvausiančių komandų reitingą.

Šis buvo sudarytas remiantis penkiais griežtais kriterijais: sudėties stiprumu, susižaidimu, komandos statusu ir svoriu Europos krepšinyje, tarpsezonio pirkiniais bei tuo, kiek toli komandos gali nužygiuoti ateinančiame sezone.

Vienintelis Lietuvos atstovas stipriausiame Europos klubinio krepšinio turnyre – Kauno „Žalgiris“ – reitinge užėmė vos 15-ąją vietą tarp 16 komandų.

Kauniečiai už visas penkias kategorijas gavo po šešis balus iš 10 galimų, o iš viso surinkę 30 balų aplenkė tik Belgrado „Crvena Zvezda“, kuriems taip pat skirta 30 balų.

1 balu „Žalgirį“ aplenkė ir 14 vietoje liko Joano Plazos vadovaujama Malagos „Unicaja“, dviem – Manto Kalniečio ir Artūro Gudaičio atstovaujama Milano „AX Armani“ ekipa.

„Naująjį sezoną „Žalgiris“ pasitinka be keleto kertinių savo žaidėjų puikiame praėjusių metų pasirodyme: Leo Westermanno, Luko Lekavičiaus, Renaldo Seibučio ir Brocko Motumo, bet su pilnais pasitikėjimo likusiais Kevinu Pangosu, Pauliumi Jankūnu ir Artūru Milakniu, o taip pat ir entuziazmu iš Aaronu White‘o bei Brandono Davieso. Žinoma, nereikia pamiršti ir Eurolygos legendos, trenerio Šarūno Jasikevičiaus. Nesvarbu, ar kauniečiai pasieks savo tikslą, vienas dalykas yra aiškus: kiekvienos rungtynės „Žalgirio“ arenoje bus tikras skanėstas kiekvienam krepšinio gerbėjui, o ypač kauniečiams, kuriems krepšinis yra kažkas unikalaus“, – rašoma apžvalgoje.

Reitingo viršuje atsidūrė praėjusio sezono čempionai – Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkai, o jiems įkandin seka Maskvos CSKA, Madrido „Real“, Pirėjo „Olympiacos“ ir Atėnų „Panathinaikos“.

Naująjį sezoną žalgiriečiai pradės jau šį penktadienį, susitikdami su vienintele „Eurohoops“ reitinge aplenkta „Crvena Zvezda“ komanda.