Tyrimas: kyla ne tik maisto, bet ir degalų kainos

Nafta
Nafta
Alfa.lt
2017-09-28 09:57

Racionalaus pirkimo ir kainų palyginimo portalas www.pricer.lt rugsėjo 22–23 dienomis atliko kasmėnesinį degalų kainų tyrimą Vilniaus ir Kauno degalinėse. Rugsėjo mėnesį, palyginti su rugpjūčiu, degalų kainos didėjo – jos pakilo tiek Vilniaus, tiek Kauno degalinėse.

Rugpjūčio mėnesio pigiausių degalų reitinge lyderiu išliko Kauno degalinė „Jozita“, kurioje tiek benzino, tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kainos užfiksuotos mažiausios Vilniuje ir Kaune. Degalai brangiausi degalinėse „Orlen Lietuva“ ir „Circle K“.

Didmeninė benzino ir dyzelinio kuro kaina per pastarąjį mėnesį Lietuvoje taip pat keitėsi. Didmeninė benzino kaina kilo nedaug.

Ji vienkartiniams sandoriams už 1 litrą bendrovėje „Orlean Lietuva“ (2017 08 14 – 09 25) pabrango nuo 1,003 iki 1,004 euro (http://www.orlenlietuva.lt/LT/Wholesale/Puslapiai/... ).

Didmeninė dyzelino kaina vienkartiniams sandoriams pabrango 4,2 proc. (nuo 0,879 iki 0,916 euro už 1 litrą).

Pastarasis dyzelino didmeninės kainos padidėjimas iš karto atsispindėjo kainose degalinėse ir nugulė ant vartotojų pečių, kur per mėnesį dyzelinas degalinėse pabrango nuo 1 iki 4 proc.


Rementis „Global Petrol Prices“ duomenimis, Lietuvoje vidutinė benzino kaina (http://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/... ) rugsėjo 25 dieną buvo 1,10 euro, pasaulyje 0,92, o dyzelinio kuro (http://www.globalpetrolprices.com/diesel_prices/#h...) – 0,99 euro, pasaulyje – 81 euro centas.

Degalų kainų tyrimo metu mažiausia benzino kaina užfiksuota degalinėje „Jozita“, kur litras A95 oktaninio skaičiaus benzino be multifunkcinių priedų kainavo 1,06 euro, didžiausia – degalinėse „Orlen Lietuva“ ir „Circle K“, kur 1 litras A95 benzino kainavo po 1,166 euro. Palyginus pigiausią benziną su brangiausiu skirtumas siekia 11 euro centų, kas sudaro – 10 proc.


Palyginęs dyzelino kainas tyrimas užfiksavo, kad skirtumas tarp pigiausiai parduodamo dyzelino ir brangiausio siekia net 15,87 proc.

Pigiausias dyzelinas buvo parduodamas Kaune, degalinėje „Jozita“ (0,92 euro), brangiausiai Vilniuje, degalinėse „Orlen Lietuva“ ir „Circle K“ (1,066 euro).

Tyrimo metu nustatė, kad degalų kainos skiriasi ne tik tarp atskirų operatorių, bet ir to paties tinklo degalinėse skirtingose miesto vietose, taip pat degalų kainos skiriasi ir savaitgaliais, tikintis pritraukti kuo didesnį vairuotojų srautą.

Kainų palyginimo portalas degalų kainas užfiksavo rugsėjo mėnesio 22–23 dienomis Vilniaus ir Kauno degalinėse.

Pigiausių degalų kainų tyrimo metu buvo užfiksuotos visų degalų rūšių kainos, kuriomis prekiauja degalinių operatoriai.

Išanalizavus duomenis, sudarytas degalinių kainų reitingas kiekvienai atskirai degalų rūšiai. Sudarant reitingą vertintos tik bazinės degalų pozicijų kainos: benzino A95, dyzelino ir suskystintų dujų kainos.

Tyrime nevertinti degalų priedai, jų įtaka kainai, degalinių lojalumo programos ir nuolaidos su degalinės kliento kortele.

Rugsėjo mėnesio reitinge dalyvavo Vilniuje, Ukmergės ir Geležinio Vilko gatvėse, ir šalia šios miesto arterijos esančios degalinės „Circle K“, „Lukoil“, „Orlen“, „Neste“, „Stateta“, „Ecoil“, „Skula“, „Algauta“ ir Kaune esantčios degalinės „Circle K“, „Lukoil“, „Neste“, „Skula“ ir „Jozita“.