Mįslingas nusikaltimas: kas sostinėje išnuodijo milijoną bičių?

LNK
2017-09-24 22:47

Vilniuje – neįprastas nusikaltimas. Pavilnyje išnuodyta beveik milijonas bičių. Jas auginęs bitininkas įtaria, kad tai piktų kaimynų kerštas. Nusikaltimo pasekmes pajaus ne tik nukentėjęs bičių augintojas, bet ir viso Vilniaus regiono bitininkai. Mat nuo piktadarių nukentėjęs vyras sostinėje vienintelis augino bičių motinėles, kurių kiti vietos bitininkai Vilniaus regione dabar negalės nusipirkti.

80-metis Antanas bites augina kone visą gyvenimą – daugiau kaip 60 metų. Pastaruosius 30 metų Antanas bitininkyste užsiima Pavilnyje. Bičių auginimas garbaus amžiaus vyrui ir pomėgis, ir būdas prisidurti pinigų prie pensijos. Iki šio savaitgalio, mat naktį Antano bites kažkas išnuodijo. Tai vyriškis suprato ryte. Išnuodyta apie 40 bičių šeimų, iš viso arti milijono bičių.

„Išgirdau tą naujieną, kad Antanui bitės išmirė, atvažiavau pažiūrėt, pamačiau tas visas išmirusias bites, dar jaučiau tą kvapą kažkokios neaiškios cheminės medžiagos“, – įvykio vietoje pasakoja Antano žentas Emilis Dambauskas.

Nedidelė dalis bičių apdujusios tebeskraido aplink lakas. Bet ar jos atlaikys žiemą, neaišku. Mat nuodais užteršti ir aviliai, ir koriai, ir medus. Bičių netekęs Antanas mano, kad šitaip jam atkeršijo kaimynai, kuriems, matyt, nepatinka netoliese dūzgiantys aviliai. Kitapus kelios vyksta statybos. Dar birželį Antano bitės įgėlė čia dirbusiam darbininkui.

„Kol to kaimyno nebuvo, aš čia 30 metų gyvenu, ir niekas, jokių nebuvo nusiskundimų. Čia gyveno lenkai, jiems jokių pretenzijų neturiu. O kai nusipirko šitas, tai jo darbų vykdytojas, direktorius tos firmos, mane apskundė, kad jį gelia bitės, čia nuo to ir prasidėjo. Įtariu, kad jie pastebėjo, kad jie manęs iškraustyt negali, tai jie išnuodijo dabar“, – mano nukentėjęs Antanas Gelumbauskas.

Tačiau kaip kažkam galėjo kilti ranka išnuodyti bites, Antanas nesupranta. Mat jis bites augino tvarkingai. Be to, aviliai įrengti miške, aplink daugiau nėra gyvenamųjų namų.

Plačiau – reportaže.