Kas vyksta jūsų smegenyse, kai bandote išsaugoti paslaptį

Paslapties saugojimas
Paslapties saugojimas
Alfa.lt
2017-09-23 07:10

Visiems kartais tenka sužinoti, o vėliau ir išsaugoti paslaptį, o tai tikrai nėra taip paprasta. Tačiau ar kada susimąstėte, kas gi vyksta jūsų smegenyse, kai mėginate neišplepėti jums patikėtos paslapties?

Naujausias tyrimas atskleidė, kad paslapčių saugojimas kenkia jūsų psichinei gerovei, rašo Indy100.com. Saugodami paslaptį, žmonės ima jausti daugiau nerimo.

Kolumbijos universiteto mokslininkai apklausė 600 žmonių ir atrado, kad 96 proc. jų šiuo metu turi po paslaptį, kurių didžioji dalis susijusi su romantiškais santykiais.

Mokslininkai tiriamųjų klausė, kaip dažnai per pastarąjį mėnesį jiems teko slėpti šią paslaptį bei kaip dažnai jie apie tai galvojo.

Paaiškėjo, kad paslapties saugojimas paskatina mintis apie ją, o tai nėra naudinga žmogaus savijautai. Be to, svarbiau yra ne paslapties turinys, o tai, kaip protas reaguoja į paslapties saugojimą.

Net ir mąstymas apie negatyvius, tačiau visiems žinomus dalykus nėra toks kenksmingas jūsų nuotaikai kaip galvojimas apie tai, ko niekam negalite pasakyti.