Vilniaus pataisos namų lankytojos intymioje vietoje – prezervatyvas su netikėtu radiniu

Prezervatyvas
Prezervatyvas
© Pixabay.com

Kaliniai įvairiais ir dažnai labai išradingais būdais bando įveikti įkalinimo įstaigų sargus, kad šie nepastebėtų, kaip į pataisos namus patenka narkotikai, telefonų kortelės ir kiti uždrausti daiktai. Tačiau vilnietė Sigita O., lankiusi Vilniaus pataisos namuose įkalintą savo sugyventinį, o dabar – jau ir sutuoktinį, savo išmanumu ir istorijos absurdiškumu perspjovė daugelį panašių „kontrabandininkų“ – moteris savo lytiniuose organuose gabeno prezervatyvą, o šiame – heroiną.

Narkotikų gabenimo operacija vilnietei neišdegė – moteris buvo sučiupta, o Vilniaus miesto apylinkės teismas jau spėjo ir nuteisti Sigitą O.

Į teismą moterį atvedusi istorija prasidėjo 2016 m. rugpjūčio 25 d., kai Sigita O. lankė Vilniaus pataisos namuose kalintį savo sugyventinį, tačiau į lankymo patalpas atvyko su makabrišku „lauknešėliu“ – savo makštyje lankytoja gabeno prezervatyvą, kuriame į saldainių popierių buvo supakuota daugiau nei 1,6 gramo heroino.

Nors įprastai tokie savo draugais ar artimaisiais pasirūpinti norintys lankytojai būna sučiumpami dar nesusitikę su kaliniais, Sigitai O. pavyko krovinį pranešti nepastebėtai, tačiau vėliau moteris šį paketėlį išmetė į ilgalaikių pasimatymų kambaryje buvusią šiukšlių dėžę.

Teisme kaltę pripažinusi vilnietė teigė, kad taip pasielgė, nes ketino narkotines medžiagas perduoti tiesiai sugyventiniui, tačiau susitikimo metu vien iš jo žvilgsnio suprato, kad kažkas negerai, todėl ir atsikratė paketo, kurį vėliau per kratą aptiko pareigūnai.

Kadangi moteris buvo anksčiau neteista, niekur nedirbo ir neturėjo legalaus pragyvenimo šaltinio, tačiau rūpinosi trimis mažamečiais vaikais, teisėjas Valdas Bugelevičius skyrė jai tik lygtinę 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas buvo atidėtas dvejų metų laikotarpiui – per šį laiką nuteistajai nurodė rūpintis vaikais ir susirasti pajamų šaltinį.