Konservatoriai nepasiduoda – nori 9 proc. PVM lengvatos šildymui neribotam laikui

Mykolas Majauskas ir
Mykolas Majauskas ir
© Dmitrijus Radlinskas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija imasi iniciatyvos įteisinti 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui neribotam laikui.

Kaip teigiama TS-LKD frakcijos pranešime spaudai, anksčiau galiojusį 9 proc. PVM lengvatos šildymui tarifą reikia numatyti neribotą laiką iki tol, kol bus vartotojams garantuota konkurencinga kaina už teikiamą centralizuoto šildymo paslaugą.

„Šilumos tiekimas daugiabučiams gyvenamiesiems namams vis dar yra brangus ir neefektyvus, už kurį atsakomybę turėtų prisiimti valstybė, o ne perkelti ant centralizuotai teikiamos šilumos vartotojų pečių. Todėl siūloma šią lengvatą nustatyti be galiojimo termino. Siūlymai, panaikinus PVM lengvatą centriniam šildymui, kompensuoti dalį padidėjusių išlaidų, socialiniais paramos gavėjais paverstų šimtus tūkstančių Lietuvos gyventojų. Tai yra ne tik papildoma biurokratinė našta savivaldybei, bet ir moralinė žala daugiabučių gyventojams“, – TS-LKD pranešime spaudai cituojamas konservatorių frakcijos narys Mykolas Majauskas.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad Vyriausybė siūlo, kad 9 proc. PVM tarifas šildymui galiotų nuo 2017 m. spalio 1 d. iki 2017 m. gruodžio 31 d.

Vyriausybės mokesčių pertvarkų plane numatyta, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. siūloma taikyti naują lengvatą centralizuotam šildymui – 15 proc. PVM.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad šių metų pavasarį Seimas nutarė nepratęsti lengvatinio 9 proc. PVM tarifo centralizuotam šildymui – nuo birželio mėnesio įsigaliojo standartinis 21 proc. tarifas šioms paslaugoms.

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga liepą susitarė su opozicine Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, kad šiai parėmus urėdijų reformą, PVM lengvatos šildymui galiojimas bus pratęstas.