Rimtas kainų šuolis: sviestas jau pabrango dvigubai

Sviestas
Sviestas
© Pixabay.com
ELTA
2017-09-14 07:25

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) duomenimis, šio rugsėjo pradžioje pasaulio rinkose sūris pabrango 50-80 proc., o labiausiai, beveik dvigubai - sviestas, rašo „Lietuvos žinios“.

Pieno kainos nesiliauja augti ir jau kalbama apie laukiamą pieno kainų „burbulą“. ŽŪIKVC kas savaitę fiksuoja maisto produktų ir žaliavos kainas ir konstatuoja, kad pieno produktai keliais procentais pabrangsta kas mėnesį. Lietuvos rinkoje jos dar šiek tiek žemesnės nei visoje Europoje, todėl pieno perdirbėjams racionaliau didesnę produkcijos dalį eksportuoti į brangesnes šalis.

Pasak pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovo Egidijaus Simonio, šiemet pieno produktai brangsta, bet esą reikėtų kalbėti ne apie kainų šuolį, o apie atsitiesimą, nes 2015 ir 2016 metais, kai pasaulinį pieno sektorių buvo ištikusi krizė, pieno produktai buvo smarkiai atpigę.

Lietuvos didmeninėje rinkoje sviestas per metus pabrango 40 proc., iki 5,23 euro (be PVM). Mažmeninėje prekyboje sviesto kaina, pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje „Barbora“, nurodoma nuo 7,61 euro iki 11,95 euro už kilogramą.