OPEC gali į Vienos susitarimą įtraukti daugiau šalių

OPEC
OPEC
© SCANPIX
ELTA
2017-09-13 17:51

Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC) gali paraginti daugiau šalių, nepriklausančių karteliui, dalyvauti susitarime dėl naftos gavybos mažinimo, informavo agentūra „Bloomberg“, remdamasi Kuveito naftos ministru Essam Al-Marzooq.

OPEC ir kelios karteliui nepriklausančios šalys 2016 m. pabaigoje Vienoje susitarė sumažinti savo naftos gavybos apimtis iš viso 1,8 mln. barelių per parą nuo spalio mėnesio lygio, iš kurių 300 tūkst. atitenka Rusijai. Be Rusijos, susitarime taip pat dalyvauja devynios naftos gavybos šalys, neįeinančios į OPEC - Azerbaidžanas, Bahreinas, Brunėjus, Kazachstanas, Malaizija, Meksika, Omanas, Sudanas ir Pietų Sudanas. Susitarimas buvo sudarytas pirmajam 2017 metų pusmečiui su galimybe jį pratęsti. Gegužę susitarimo galiojimas buvo pratęstas devyniems mėnesiams - iki 2018 m. kovo pabaigos.

Agentūra taip pat skelbia, kad Kuveito naftos ministras prognozuoja diskusijas dėl Vienos susitarimo galiojimo pratęsimo pirmąjį 2018 metų ketvirtį. Jo nuomone, naftos rinka turėtų susigrąžinti pusiausvyrą kitų metų pradžioje.

OPEC ir ne OPEC šalių susitarimo vykdymo stebėsenos komiteto posėdis vyks Vienoje rugsėjo 22 dieną.