Ispanijoje – generalinio prokuroro grasinimai Katalonijos nepriklausomybę palaikantiems merams

Šimtai tūkstančių žmonių Barselonoje reikalavo Katalonijos nepriklausomybės
Šimtai tūkstančių žmonių Barselonoje reikalavo Katalonijos nepriklausomybės
© SCANPIX
ELTA
2017-09-13 16:47

Ispanijos nacionalinė prokuratūra pranešė ketinanti apklausti daugiau kaip 700 Katalonijos regiono merų. To prokurorai ėmėsi reaguodami į valdininkų paramą referendumui dėl regiono nepriklausomybės, kurio rengimą šalies Konstitucinis teismas sustabdė. Teigiama, kad jei merai įsakymui nepaklus, policijai nurodyta juos suimti, informuoja naujienų agentūra AP.

Kataloniją valdanti už nepriklausomybę pasisakanti koalicija, nepaisydama draudimo, vis tiek žada surengti balsavimą, ir jau paprašė 947 regiono merų parengti balsavimo infrastruktūrą.

Premjero Mariano Rajoy'us vadovaujama Ispanijos konservatorių vyriausybė žadėjo užkirsti kelią referendumo rengimui. Jos prašymu, Konstitucinis teismas laikinai sustabdė plebiscito rengimo procesą, kol teisėjai sprendžia dėl jo teisėtumo.

Trečiadienį vyriausiasis Ispanijos prokuroras Jose Manuelis Maza Katalonijos tyrėjams nurodė apklausti 712 merų, kurie spalio 1 dieną numatytam referendumui jau pasiūlė savivaldybei priklausančias patalpas. Jei merai į apklausas neatvyks, regiono policijai nurodyta juos areštuoti.