Lietuva išrinkta į Pasaulio turizmo organizacijos Vykdomąją tarybą

Gedimino pilis
Gedimino pilis
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-09-13 15:19

Kinijoje vykusios Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) 22-ojoje Generalinėje asamblėjoje Lietuva pirmą kartą išrinkta į PTO Vykdomąją tarybą 2018-2021 metams. Lietuva taip pat perrinkta Europos regiono komisijos vicepirmininke.

Iš dešimties šalių kandidačių į Vykdomąją tarybą buvo atrinktos penkios. Lietuvą balsuodamos palaikė 27 Europos regiono valstybės. Kartu su Lietuva atstovauti Europos regionui Vykdomojoje taryboje taip pat išrinktos Graikija, Azerbaidžanas, Rumunija, Rusija. Darbą taryboje tęsia Prancūzija, Italija, Portugalija ir Slovakija, turinčios įgaliojimus iki 2019 metų, taip pat nuolatinė tarybos narė Ispanija.

Lietuva PTO nare tapo 2003 metais. Būdama Europos regiono komisijos vicepirmininkė ir Europos regiono atstovė Darniojo turizmo komitete, Lietuva užima tvirtas pozicijas PTO.

JT Pasaulio turizmo organizacijos būstinė yra Madride. Lietuvos ambasadorė Ispanijos Karalystėje Skaistė Aniulienė yra ir nuolatinė atstovė prie Pasaulio turizmo organizacijos.