Protestų spaudžiama Prancūzijos vyriausybė neišsižada naujosios darbo rinkos reformos

Emmanuelis Macronas
Emmanuelis Macronas
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt | ELTA
2017-09-13 15:00

Nepaisydama visoje šalyje vykusių protestų prieš darbo rinkos reformą, Prancūzijos vyriausybė patvirtino, kad neatsisakys savo planų. „Mes neatsitrauksime“, - trečiadienį stočiai BFMTV pareiškė darbo ministrė Muriel Penicaud. Darbo rinkos reforma esą yra prezidento Emmanuelio Macrono rinkimų kampanijos pažadas. „Mes įgyvendinsime tai, ko iš mūsų nori prancūzai“, - kalbėjo ministrė. Darbo rinkos reforma, anot jos, padės sumažinti „masinį nedarbą“, informuoja agentūra AFP.

Pirmąją protestų prieš E. Macrono darbo rinkos reformą dieną, antradienį, oficialiais duomenimis, į gatves visoje šalyje išėjo per 220 000 žmonių. Profsąjunga CGT kalbėjo apie daugiau kaip 400 000 protestuotojų.

„Aš gerbiu protestus, jie egzistuoja, aš juos girdžiu“, - trečiadienį stočiai „France 2“ sakė ministras pirmininkas Edouardo Philippe'as. Tačiau, anot jo, turi būti gerbiami ir prancūzų rinkėjai. „Aš mėginsiu išpildyti mandatą, kurį mums suteikė prancūzų tauta, rinkėjai“, - teigė premjeras.

E. Macronas apie reformą paskelbė per rinkimų kampaniją, ją aptarė su profsąjungomis ir diskutavo parlamente, kalbėjo E. Philippe'as. „Kur yra demokratija, jei sistemingai abejojama parlamentine dauguma?“ - retoriškai klausė jis.

Profsąjungos ryžtingai priešinasi prezidento, kuris kovodamas su nedarbu nori suteikti įmonėms daugiau veiksmų laisvės, darbo rinkos reformai. Be kita ko, norima palengvinti darbuotojų atleidimą iš darbo ir sumažinti kompensacijas.

Nauji protestai numatyti rugsėjo 21 ir 23 dienomis.

Įtaka po 12-18 mėnesių

Kontroversiškai vertinamų darbo rinkos reformų įtaka pasijus per 12-18 mėnesių, trečiadienį teigė Londone viešintis jaunesnysis Prancūzijos ekonomikos ministras Benjaminas Griveauxas.

Kalbėdamas praėjus vos dienai po didžiųjų darbininkų sąjungos protestų prieš naująsias reformas, B. Griveauxas teigė, kad yra labai svarbu permainas įgyvendinti jau dabar, jog jų naudą žmonės pajustų dar nesibaigus E. Macrono penkerių metų kadencijai.

Kalbėdamas apie reformas jis taip pat teigė, kad prezidentas nesivaiko trumpalaikio populiarumo.

„Jei valdysi šalį kasdien žiūrėdamas į savo populiarumo reitingus, daug nepadarysi“, - paklaustas apie krintantį E. Makrono populiarumą atkirto B. Grivua.

Gegužę prezidentu tapęs E. Macronas sparčiai praranda savo populiarumą - savo kadencijos pradžioje didesnio palaikymo sulaukė net jo pirmtakas Francois Hollande'as, kuris dažnai yra laikomas vienu nepopuliariausių visų laikų Prancūzijos prezidentų.