Korsakaitės skandalingas liudijimas: ar Lietuvai gresia šimtamilijoninė bauda?

LNK
2017-09-13 14:48

Buvusi tarnautoja šalies valdžią kaltina spaudimu. Šimtamilijoninėje byloje prieš Lietuvą buvusi kainų ir energetikos komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė pareiškė, kad ją ir visą komisiją spaudė ir prezidentūra, ir vyriausybė. Taip valdžia esą kovojo su prancūzų kompanija kuri Vilniuj tiekė šilumą. Premjeras stebisi, kodėl buvusi tarnautoja prabilo tik prabėgus keleriems metams, o kiti atremia, kad jei D. Korsakaitė sako tiesą, netrukus premjerui teks skubiai rasti 100 milijonų eurų baudai sumokėti.

Prieš dvejus metus darbą Kainų ir energetikos kontrolės komisijoje baigusi Diana Korsakaitė kaltina šalies valdžią spaudimu. Ji tvirtina, kad Prezidentūra siekė manipuliuoti nustatytais šildymo tarifais ir kartu su Vyriausybe spaudė Komisiją, kad galėtų nacionalizuoti Vilniaus energijos sutaupytas lėšas. Tai D. Korsakaitė pareiškė Niujorko arbitraže, kur Vilniaus energiją valdanti prancūzų bendrovė „Veolia“ iš Lietuvos reikalauja daugiau kaip 100 milijonų eurų.

Su LNK žiniomis dabar Ukrainoje dirbanti D. Korsakaitė bendrauti nenori. Nedaugžodžiauja ir prezidentūra.

Kartu su prezidentūra kaltinamai vyriausybei dabar vadovaujantis Premjeras stebisi D. Korsakaite. Esą jei tarnautojui daromas spaudimas jis turi pranešti iš karto, o ne po kelerių metų.

Prancūzų įmonė „Veolia“ ir Lietuva nesutaria dėl Vilniuje taikytų šilumos kainų. Lietuvos institucijos skaičiuoja, kad vartotojai už šilumą nepagrįstai permokėjo nuo keliasdešimties iki dviejų šimtų milijonų eurų. „Veolia“ Lietuvos valdžia kaltina spaudimu ir reikalauja 120 milijonų nuostoliams atlyginti.

Prancūzų bendrovė „Veolia“ iš Vilniaus pasitraukė kovą, kai pasibaigus nuomos sutarčiai šilumos tiekimą atsiėmė miesto savivaldybė.