Vilniaus Pilaitės bendruomenėje – nerimas: įtartinas vyras gatvėje vilioja vaikus, policija imasi veiksmų

Alfa.lt
2017-09-13 14:00

Jau gerą savaitę sostinės Pilaitės mikrorajono gyventojai sunerimę dėl įtartinai besielgiančio žmogaus. Jis esą siūlo vaikams saldainių, kviečia apžiūrėti šunelį.

Socialinio tinklo bendruomenės grupėje šio mikrorajono gyventojai ne juokais sunerimo – galbūt gatvėse šlaistosi ir vaikus bando suvilioti pedofilas.

„Tėveliai, noriu perspėti, kad šiandien apie 12 val. prie M. Mažvydo g. ir Įsruties g. pėsčiųjų perėjos prie mano antrokės priėjo vyras, kuris bandė ją vilioti „pasižiūrėti šuniuko“. Ji nuo jo pabėgo ir viskas baigėsi gerai. Būkite budrūs ir dar kartą priminkite vaikams, kaip elgtis tokioje situacijoje“, – situaciją prieš gerą savaitę komentavo viena Pilaitės gyventoja.

Bendruomenės gyventojų teigimu, neva įtartinas vyras vaikams siūlo ir šokolado, taip pat dalija keisto pobūdžio raštelius.

„Mano mergaitė, 12.45 val. grįždama iš mokyklos, vėl matė tą patį vyrą, kuris prie jos kabinėjosi aną kartą. Jis buvo prie didžiosios sankryžos, Pilaitės pr. ir Įsruties g. šviesoforo. Su kepure, sakė, švarkas / striukė tamsus, toks ilgesnis kaip suknelė, lyg su mėlynais džinsais. Paprašiau, kad močiutė, kuri pasitinka mergaites, jį pabandytų nufotografuoti kitą kartą“, – savo nerimu „Facebook“ tinkle dalijosi vaikų artimieji.

Kad tėvai iš tiesų rimtai pasižiūrėjo į šią situaciją, rodo tas faktas, kad pareigūnai sulaukė jau ne vieno skambučio dėl paslaptingo vyriškio Pilaitėje. Tą Alfa.lt patvirtino Vilniaus apskrities policijos atstovas Paulius Radvilavičius.

„Taip, policijai žinomas šis faktas ir tėvelių kreipimaisi. Vakar pareigūnai gavo elektroninį laišką moters, prisistačiusios Pilaitės bendruomenės nare, taip pat ir mokyklos administracija kreipėsi į policiją. Tiesa, tai nebuvo pareiškimas, ne raštiškais kreipimasis, bet komisariatas, kuris aptarnauja tą teritoriją, yra informuotas apie tą problemą. Pranešta, kad kalbina, galima sakyti , viliojo vaikus, siūlė eiti pasižiūrėti šuniuko, vyriškis, kurio požymiai policijai yra žinomi“, – Alfa.lt sakė P. Radvilavičius.

Pareigūnų atstovų teigimu, policija ketina imtis priemonių ir aiškintis dėl šios Pilaitės bendruomenės nariams nerimą keliančios situacijos.

P. Radvilavičiaus teigimu, gyventojai gana tiksliai nurodė įtarimą sukėlusio asmens požymius, kuriuos pareigūnams suteikė gyventojai. Tiesa, nuotraukų ar kitų vaizdinių priemonių policija neturi.

Pareigūnų atstovo teigimu, policija yra gavusi ne vieną panašaus pobūdžio pranešimą apie greta mokyklų šmirinėjančius įtartinus asmenis. Tiesa, apie incidentą Pilaitės mikrorajone pranešta pirmą kartą.