Neužtruko: Valatka ELTA vyriausiojo redaktoriaus poste išbuvo vos parą

R. Valatka
R. Valatka
© Tomas Lukšys
Alfa.lt
2017-09-13 11:15

Naujienų agentūros ELTA vyriausiuoju redaktoriumi vakar paskirtas žinomas žurnalistas ir apžvalgininkas Rimvydas Valatka neužtruko – jau šiandien jis savo „Facebook“ paskyroje pareiškė, kad iš šių pareigų traukiasi.

„Vakar buvo pirmoji mano darbo diena ELTA agentūroje. Ir paskutinė. Susipažinęs su situacija iš arti ir pasikalbėjęs su dauguma žurnalistų ir redaktorių, supratau, kad man reikėtų padaryti stebuklą tam, kad grąžinčiau ELTA buvusią žurnalistinę jėgą.

Tai nereiškia, kad ELTA neturi ateities. Tai tik reiškia, kad aš stebuklais netikiu. Būtų buvę visiems geriau, jei situaciją būčiau galėjęs įvertinti iš anksto, bet yra kaip yra. Blogai ne padaryti klaidą, o likti klaidoje. Guodžiuosi tuo, kad net ir labai talentingi chirurgai kartais prapjovę ligonio pilvą tik pasižiūri, kas ten yra, ir užsiuva“, – rašė apžvalgininkas.

Dar vakar R. Valatka teigė, kad svarbiausiu jo tikslu naujajame darbe bus „užtikrinti aukščiausio lygio profesinius bei etinius žurnalistikos standartus įgyvendinant ambicingus agentūros plėtros planus“.

„Darbą pradedu radęs vieningą supratimą su naująja agentūros savininke dėl principinių nuostatų užtikrinant ne tik operatyviausių, bet ir patikimiausių naujienų sklaidą”, – sakė jau buvęs vyriausiasis redaktorius.

ELTA direktore nuo šių metų rugpjūčio dirba verslininkė Gitana Markovičienė, buvusi Darbo partijos narė, dar tęsianti sandorį dėl kontrolinio agentūros akcijų paketo įsigijimo iš leidėjo Vito Tomkaus.

Nacionalinė naujienų agentūra ELTA veikia nuo 1920 metų. Lietuvių, anglų ir rusų kalbomis agentūros parengtas originalias ir verstines žinias bei vaizdus naudoja svarbiausios Lietuvos ir kitų šalių žiniasklaidos priemonės. Agentūros fotobanke sukaupta per 100 tūkst. archyvinių nuotraukų nuo 1985 m.