Skvernelis – apie nesutarimus su Karbauskiu: tai buvo užprogramuota nuo pat pradžios

Info TV
2017-09-13 10:59

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis neslepia, kad jam gaila, jog socdemų iniciatyva pasirašyti susitarimą su „valstiečiais“ dėl tolesnio bendradarbiavimo nebuvo įgyvendinta.

„Tą iniciatyvą, kuri buvo, mes ją priėmėme, tik gaila, kad ji buvo ne iki galo įgyvendinta“, – INFO TV teigė S. Skvernelis, paklaustas apie socdemų frakcijos iniciatyvą su „valstiečiais“ pasirašyti tolesnį darbą apibrėžiantį memorandumą.

Tokios iniciatyvos socdemų frakcijos nariai ėmėsi, partijos skyriams balsuojant, ar socialdemokratai turėtų ir toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje.

S. Skvernelis teigė matantis socdemų vadovybės ir frakcijos nuomonių išsiskyrimą šiuo klausimu.

„Ar ta koalicija gyvybinga? Matyt, vėlgi reikėtų kiekvienam pasvarstyti ir savo nuomonę turėti. Mano nuomonė yra tokia, kad šiandien labai aiški partijos vadovybės kryptis, ir skyrių kryptis yra, kad koalicijoje socialdemokratų partija nemato perspektyvos, bet socialdemokratų frakcija tokią perspektyvą mato, tai šiandien yra galiojanti koalicinė sutartis ir mes šiandien dirbame kartu koalicijoje“, – kalbėjo premjeras.

S. Skvernelis vis pasikartojančių prezidentės D. Grybauskaitės kritikos strėlių valdantiesiems nesureikšmino. Tiesa, Vyriausybės vadovas užsiminė, kad prezidentūros kritika ne visada būna argumentuota.

„Prezidentė kritikuoja jau trečią Vyriausybę, nepriklausomai nuo to, ar ji būtų dešinės, kairės ar centro kairės. Viena iš misijų šalies prezidentės yra tokia, ji mato valstybėje iš savo taško tam tikrus procesus, kur savo nuomonę išreiškia. Jeigu mes galvojame, kad visos valdžios bus tokios, kad kritikos jokios nebus ir ką mes bedarytume, kitokių nuomonių nebus, tai ne. Mes į argumentuotą kritiką reaguojame, į neargumentuotą galbūt atsakome irgi“, – tvirtino ministras pirmininkas.

Premjeras neslėpė, kad jo ir „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio santykiai nėra tobuli. Anot S. Skvernelio, nesutarimų tarp jų yra.

„Žinoma, tai (nesutarimai – Alfa.lt) buvo užprogramuota nuo pat pradžios – kai kurie klausimai, kur mes turėsime skirtingas nuomones. Tą išsakėme, bet mes to nevertiname, kad yra tokių nesutarimų, kurie griauna pasitikėjimą vienas kitu“, – komentavo S. Skvernelis.

Premjero interviu apie rudenį laukiančias politines aktualijas – INFO TV interviu.