Braliukų kova dėl medalių baigta: parodėme, kad esame pajėgūs

Eurobasket: Latvija - Slovėnija
Eurobasket: Latvija - Slovėnija
© Edvard Blaževič

Antradienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje virė arši kova. Lietuvos krepšinio rinktinei baigus pasirodymą Europos krepšinio čempionate („EuroBasket2017“), sirgalių palaikymas buvo skirtas broliams latviams. Vis dėlto lietuvių palaikoma Latvijos krepšinio rinktinė nusileido slovėnams.

Tai, kad laukia arši kova, buvo aišku jau nuo pirmųjų sekundžių. Pirmame kėlinyje Slovėnijos rinktinė nuo latvių atitrūko 15 taškų. Šis skirtumas antrajame kėlinyje ištirpo, latviai išsiveržė į priekį (51:55).

Tiesa, vos prasidėjus trečiam kėliniui, rezultatas vėl tapo lygus (55:55), o po kurio laiko latviai ir vėl prarado pranašumą. Po trijų kėlinių Latvijos rinktinė turėjo 10 taškų deficitą – 66:76. Ketvirtas kėlinys vertė sulaikyti kvapą: kovai vykstant taškas į tašką, slovėnai neišleido pergalės iš savo rankų – rezultatu 97:103 įveikė Latvijos rinktinę.

„Tai buvo paskutinės rungtynės: arba laimi, arba važiuoji namo. Nėra kito pasirinkimo. Manau, kad šiame čempionate parodėme, kad esame pajėgūs kovoti dėl medalių. Mums tiesiog reikia 40 minučių žaisti gerą krepšinį“, – po rungtynių žurnalistams sakė 24-erių Latvijos rinktinės žaidėjas Davis Bertanis.

Latvijos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Ainaras Bagatskis spaudos konferencijoje pagyrė slovėnų šiandienos žaidimą ir neslėpė, kad jų rinktinė vis dar palyginti jauna.

„Buvo įdomios rungtynės. Net neturiu ką kalbėti apie puolimą – neturėjome jokių bėdų pelnyti taškų. Bet jeigu įmeti 97 taškus ir vis tiek pralaimi, tai... Nenoriu sakyti, kad gynybos nebuvo, bet…“ – juokėsi A. Bagatskis.

„Praktiškai visą savo gyvenimą praleidau krepšinyje, bet dar niekada nemačiau tokios puikios energijos. Vau. Bet kai ruošiau savo komandą, akcentavau, kad jie būtų psichologiškai stiprūs, valdytų emocijas, nereaguotų emocingai, nes Slovėnijos komanda tikrai žaidė puikų krepšinį. Sirgaliams turėjo patikti, kaip abi komandos žaidė, bet jie žino, kaip tinkamai atlikti kai kuriuos smulkius dalykus, nes turi patirties“, – sakė treneris.

Slovėnija: Luka Dončičius – 27, Goranas Dragičius – 26, Klemenas Prepeličius – 17, Anthony Randolphas – 16, Gasperas Vidmaras – 9, Edo Muričius – 4, Vlatko Cančaras – 3, Jaka Blažičius – 1.

Latvija: Kristapas Porzingis – 34, Davis Bertanis – 23, Dairis Bertanis – 12, Rolandas Smitas – 10, Janis Timma – 9, Janis Strelniekas – 4, Janis Blumas – 3, Zanis Peineras – 2.

„Braliukų“ kova dėl medalių baigta: parodėme, kad esame pajėgūs

Eurobasket: Latvija - Slovėnija
+46