Floridoje pradedama skaičiuoti uragano Irmos padaryta žala: prognozės nedžiugina

Info TV
2017-09-13 07:25

Floridą praskrodęs pražūtingas uraganas Irma paskui save paliko užtvindytus miestus, sugriautus namus ir suniokotą turtą. Šešiems su puse milijono, tai yra dviem trečdaliams Floridos gyventojų, nutrūko elektros energijos tiekimas.

Valstija pradeda skaičiuoti žalą – ji bus didžiulė. Aiškesnį paveikslą bus galima nupaišyti smarkiausią uragano smūgį patyrusiose Ki Vesto salose – jos uragano buvo atkirstos nuo pasaulio, bet šiandien į jas jau atnaujinamas įvažiavimas. Kitur po uragano sugrįžę žmonės namų neberanda, kiti džiaugiasi ištvėrę stichiją palyginti sėkmingai.

Dviem trečdaliams Floridos nutrūko elektros energijos tiekimas. Daug žmonių liko atkirsti nuo pasaulio.

Irma žiauriausia buvo vakarinei Floridos daliai ir ten esančioms Ki Vesto saloms. Salos buvo atkirstos nuo žemyno, nors yra jungiamos 42-iejų tiltų. Maždaug dešimt tūkstančių žmonių nepaisydami įspėjimų atsisakė evakuotis. Tik šiandien į salas atnaujinamas įvažiavimas.

Šiauriau esančiame Majamyje – Irmos paskandintos arba į krantą išmestos jachtos.

Uragano Irma nuniokota Florida

Gatvėse – apvirtę automobiliai ir net sunkvežimiai, nuplėšti elektros laidai. Nulėkę stogai. Miesto gyventojai grįžta į uragano nusiaubtus namus. Bet ne visi gali – kai kurie statiniai nesaugūs.

Rekordiniai potvyniai – didžiausiame Floridos mieste Džeksonvilyje.

Majamyje ir kitose vietovėse įvesta komendanto valanda – naudodamiesi proga plėšikai švarina nesaugomas parduotuves ir namus.

Perskrodusi Floridą Irma patraukė toliau. Nors susilpnėjo, stichija toliau siaučia. Vanduo užtvindė istorinio Čarlstono gatves Pietų Karolinoje.

Jūroje šalia miesto kranto užfiksuotas ir vandens viesulas.

Pavojingas stiprus vėjas – ir Atlantoje. Traukdama gilyn į žemyną Irma toliau silpnės, kol galiausiai dešimtmečio audra išsikvėps.

Floridoje pradedama skaičiuoti uragano Irmos padaryta žala: prognozės nedžiugina

Uragano Irma nuniokota Florida
+3