Parklupdyta Meksika stojasi ant kojų: stichija savo aukų nesirinko

Info TV
2017-09-12 22:14

Meksikos miestelis Chučitanas buvo atsidūręs pačiame galingiausio per šimtmetį žemės drebėjimo epicentre. Čia požeminiai smūgiai siekė 8,4 pagal Richterio skalę. Per kelias akimirkas viskas, ką vietiniai kūrė ir statė iš kartos į kartą, virto griuvėsių krūvomis ir dulkių debesimis.

Stichija savo aukų nesirinko. Pareigūnai skelbia, kad nuo žemės paviršiaus buvo nušluota tūkstančiai gyvenamųjų namų, šimtai mokyklų. Dar daugiau pastatų stipriai apgadinti.

Stichijai atlėgus šimtai tūkstančių žmonių pradėjo siųsti pavojaus signalus. Tik retas turi galimybę gauti gėlo vandens. Raudonojo Kryžiaus savanoriai po regioną zuja be atvangos.

Meksikos žmonės yra itin religingi, todėl širdgėlą lieja bažnyčiose, tačiau ir Dievo namuose nesaugu. Vietos bendruomenės bendrai maldai buriasi po atviru dangumi.

Meksika vienu metu priversta kelti dviejų stichijų kraunamą naštą. Prie visą griaunančio žemės drebėjimo prisijungė ir uraganas Katia. Žemę su dangumi maišanti stichija kaipmat ėmė tvindyti gatves. Prapliupo stiprios liūtys, pražūties grėsmė kilo netoli pakrantės įsikūrusių meksikiečių turtui.

Meksikos pietinę dalį, stipriausias per šimtą metų, žemės drebėjimas užklupo naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Požeminiai smūgiai iš pamatų išjudino pastatus, kitus griovė it kortų namelius.

Meksikos pareigūnai skaičiuoja, kad požeminiai virpesiai daugiau ar mažiau atsiliepė 50 milijonų meksikiečių.

Po žemės drebėjimo ir pakartotinių požeminių smūgių ekspertų akys pradėjo krypti į Ramiojo vandenyno gelmes. Buvo paskelbtas cunamio pavojus, o į krantą ėmė muštis trijų metrų aukščio bangos


Parklupdyta Meksika stojasi ant kojų: stichija savo aukų nesirinko

Žemės drebėjimas Meksikoje
+7