Gėdinga liga: nei kitiems parodysi, nei pats pažiūrėsi!

Nemaloni liga
Nemaloni liga
© Pixabay.com

Ši nemaloni liga, vadinama hemorojumi, būna susijusi su kraujo apytakos sistemos sutrikimais. Tiesiojoje žarnoje patologiškai padidėja hemoroidiniai mazgai, sukeliantys skausmus ir tuštinimosi problemų.

Hemorojaus simptomai

Pirmasis susirgimo požymis – diskomfortas tuštinantis, perštėjimas ir skausmas išangės srityje. Kiti požymiai:

*silpnas kraujavimas tuštinantis,

*svetimkūnio pojūtis išangėje,

*dažnai pasitaikantis vidurių užkietėjimas,

*vidinių hemoroidinių mazgų iškritimas į išorę,

*intensyvus kraujavimas iš tiesiosios žarnos.

Iš pradžių ligonis gali nepastebėti ligos ir nekreipti dėmesio į nedidelius nemalonumus tuštinantis, vėliau, kai prasideda skausmai, pablogėja bendra savijauta ir vizitai į tualetą virsta kankyne. Hemorojaus priežastys gali būti įvairios: nusilpusios kraujagyslių sienelės, padidėjęs kraujospūdis dubens srityje, pasyvus gyvenimo būdas, nutukimas, nėštumas, genetinis polinkis.

Gydymas

Hemorojus gydomas specialiomis žvakutėmis, tepalėliais iš vaistinės. Sunkesniais atvejais atliekamos operacijos, kurių metu pašalinami hemoroidiniai mazgai su kraujo krešuliais. Pacientams siūloma sveikai maitintis, daug judėti, kontroliuoti kūno svorį ir atsisakyti žalingų įpročių.

Liaudies medicinos metodai

Tikriausiai bus įdomu sužinoti ir apie liaudiškus hemorojaus gydymo būdus. Pirmiausia siūloma vartoti kraujagysles plečiančias ir jų sieneles stiprinančias vaistažolių arbatas, ypač iš putino ir kaštonų.

Štai trys populiariausi liaudiški hemorojaus gydymo būdai:

1. Iš žalios bulvės išpjaukite žvakutę ir įveskite ją nakčiai į išangę. Procedūrą reikia kartoti 7 vakarus iš eilės.

2. Į šiltą vonią suberkite 2 kg druskos ir išmaišykite. Pagulėkite šiltame vandenyje 20–30 minučių. Kartokite kas antrą dieną. Tokia procedūra turėtų nuslopinti skausmus.

3. Užplikykite 1 litru karšto vandens ¼ stiklinės susmulkintos ugniažolės. Uždenkite ir leiskite prisitraukti. Nukoškite. Gerkite šiltą ugniažolių arbatą po 1 stiklinę 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.