Šiaurės Korėja žvangina ginklais: nerimaujama dėl įmantrių raketų panaudojimo

Šiaurės Korėjos ginklas
Šiaurės Korėjos ginklas
© „Graphic News”
ELTA | Alfa.lt
2017-09-13 16:55

Pirmomis rugsėjo dienomis Šiaurės Korėjos valstybinė televizija pranešė, kad šalyje atliktas jau šeštasis branduolinis bandymas. Taip pat paskelbta, kad išbandyta vandenilinė bomba gali būti perkelta į tarpžemyninę balistinę raketą.

Tokios žinios įaudrino užsienio valstybes, ypač JAV ir Pietų Korėją. Apie vandenilinės raketos bandymą sužinota, kai regioną supurtė galingas žemės drebėjimas.

JAV seismologai iš pradžių teigė, kad Šiaurės Korėjos šiaurės rytuose, maždaug 10 km gylyje, įvyko 5,6 balo stiprumo žemės drebėjimas. Bet, remiantis naujausiais duomenimis, virpesių stiprumas žemės paviršiuje siekė net 6,3 balo. Tai yra iki šiol galingiausias branduolinis bandymas, įvykdytas Šiaurės Korėjoje.

Dirbtinai sukelti žemės virpesiai sekmadienį buvo net 9,8 karto stipresni nei per komunistinio režimo pastarąjį branduolinį testą.

Šiaurės Korėja naujausią savo branduolinį bandymą pavadino „dovana“ Jungtinėms Valstijoms. „Pastarosios mano šalies savigynos priemonės yra dovana, adresuota ne kam kitam, o JAV, – pareiškė šalies ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT) Han Tae Songas. – JAV gaus dovanų iš mano šalies tol, kol kliausis beatodairiškomis provokacijomis ir betiksliais mėginimais, kad darytų spaudimą Korėjos Liaudies Demokratinei Respublikai.“

JAV, reaguodamos į naujausią bandymą, pagrasino „masyviu kariniu atsaku“. Prezidentas Donaldas Trumpas, be to, pažadėjo Pietų Korėjai milijardinį ginklų sandorį. Kinija ir Rusija tuo metu įspėja abi šalis elgtis apdairiai ir nori, kad konfliktas būtų sprendžiamas diplomatinėmis priemonėmis.

Tuo metu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Šiaurės Korėjos branduolinė ir raketų programos kelia „pasaulinę grėsmę, todėl reikalauja pasaulinio atsako“. Visgi Šiaurės Korėja neatrodo labai išsigandusi. Vietinė žiniasklaida pranešė, kad šalis turi ir kitokių ginklų.

Vienas jų elektromagnetinio impulso (EMI) raketos. Šis ginklas tiesiogiai nežudo ar netraumuoja žmonių, bet sukuria energijos bangą, kuri gali perkrauti ar sugadinti neapsaugotas elektros sistemas.

Šiaurės Korėjos ginklas