Didysis Stambulo turgus vilioja ne tik spalvomis, bet ir kainomis

Šurmuliuojantis tūkstančiais balsų, kvepiantis egzotiškais produktais, mirgantis įvairiausiomis spalvomis ir raštais – toks lankytojus pasitinka Didysis Stambulo turgus.

Didysis Stambulo turgus

Didysis Stambulo turgus (Grand Bazaar) – tikras spalvų, kvapų ir skonių margumynas, kuriam savo dydžiu bei istorine verte vargu ar prilygsta kokia kita turgavietė. Atvykus į Stambulą, ši vieta yra viena iš tų, kurias aplankyti tiesiog būtina. Todėl Alfa.lt leidžiasi į kelionę po Didįjį Stambulo turgų ir siūlo su jo grožybėmis susipažinti ir jums.

Didysis turgus Stambule veikia jau nuo XVI amžiaus ir yra laikoma viena didžiausių dengtų turgaviečių pasaulyje. Ši vieta žavi daugybe smulkių parduotuvėlių vienoje vietoje, kurių čia yra daugiau nei 4000. 2014 metais turgus buvo pripažintas daugiausiai turistų sulaukiantis objektas pasaulyje, kurį aplanko apie 91 250 000 žmonių.

Didysis Stambulo turgus

64 – maždaug tiek galima suskaičiuoti Stambulo turguje spalvotų ir prekybos vietų prikimštų gatvelių. Čia surasti galima ne tik produktų ir prekių, bet ir gausybę restoranėlių, kuriuose galima pavalgyti už 17 lirų (4 Eur), o pagurkšnoti kavos už 8 liras (2 Eur). Vandens buteliukas čia gali atsieiti juokingą kainą – 1 lirą (0,25 Eur).

Norint pajusti šventą atmosferą arba pasidairyti į kultūrinį paveldą, taip pat galima apsilankyti netoli turgaus esančioje mečetėje.

„Ne, ačiū. Ne, ačiū“, – šią frazę teks kartoti daugybę kartų, jei nesate nusiteikę pirkti. Mat prekeiviai vos išvydę jus sieks prisivilioti ir įsigyti pirkinį. Tiesa, jų atkaklumas gali būti tikrai įkyrus. Tačiau jei nusprendėte parsivežti lauktuvių ar nusipirkti rankų darbo austų kilimų ir odos dirbinių, tai bene tinkamiausia vieta, kur galite išbandyti derėjimosi gebėjimus.

Didysis Stambulo turgus

Štai atkaklus prekeivis siūlėsi parduoti suktuką už 50 lirų (12,50 Eur). Tiesa, po penkių minučių derėjimosi kolega jau nešėsi du suktukus už 10 lirų (2,50 Eur). Sportinius marškinėlius galima įsigyti už 5 liras (1,25 Eur).

Vandens pypkės arba kaljano rūkymas – viena seniausių Turkijos tradicijų. Už kampo galima matyti virstančius dūmus ir arbatą iš mažų puodelių siurbčiojančius turkus. Turguje šių pypkių galima rasti įvairiausių – nuo pačių mažiausių iki pačių didžiausių, dengtais ir dekoruotais įvairiais raštais, spalvomis ar net svarovskiais. Kainos taip pat įvairios: maža vandens pypkė kainuos 30 lirų (7,5 Eur), didžiausia gali atsieiti ir 400 lirų (100 Eur).

Didysis Stambulo turgus

Turkiškas mėlynasis arba turkiška akis – bent iš matymo visiems pažįstamas amuletas – turi begalę pavadinimų. Mėlyno disko formos talismanas su mažesniu baltu skrituliu viduryje, kuris tarsi akies baltymas vainikuoja juodą tašką – akies vyzdį amuleto viduryje. Turkiška akis, apsauganti nuo blogio, puikus suvenyras net ir netikintiems prietarais. Toks raktų pakabukas kainuoja 2 liras (0,50 Eur).

Taip pat kaip lauktuvė puikiai tinka ir saldumynai, kuriais taip garsėja Turkija. Čia nuo jų net raibsta akys. Geriausiai žinomi pyragaičiai yra baklava ir „kadavif“. Dėžutė saldainių kainuoja 20 lirų (5 Eur). Tuo metu prieskonių dėžutė taip pat 20 lirų (5 Eur).

Didysis Stambulo turgus

Žinoma, galima įsigyti ir tradicinių suvenyrų, pažymėtų Stambulo pavadinimu ir pažįstamais miesto peizažais. Sniego burbulas su Turkijos miestu viduje kainuoja 12 (3 Eur) ir 7 liras (1,75 Eur), priklausomai nuo dydžio. Puodelis su užrašu „Stambulas“ – 5 liras (1,25 Eur), magnetukai – 3,50 liros (0,88 Eur). Išmargintų įvairiausiais raštais lėkštučių kainos svyruoja nuo 8 (4 Eur) iki 12 lirų (3 Eur).

Šurmuliuojantį tūkstančiais balsų, kvepiantį egzotiškais produktais, mirgantį įvairiausiomis spalvomis ir, žinoma, iš paskutinių bandančiais įpiršti ką nors parsivežti kartu prekeiviais – tokį paliekame Didįjį Stambulo turgų.

Didysis Stambulo turgus vilioja ne tik spalvomis, bet ir kainomis

Didysis Stambulo turgus
+35