Baciuška – tarp geriausių pasaulio kartingo lenktynininkų

Rokas Baciuška
Rokas Baciuška
© Organizatoriai
ELTA
2017-09-11 10:42

Savaitgalį Vokietijoje Vakersdorfo kartingo trasoje vykusiose pasaulio kartingo supertaurės lenktynėse tauragiškis Rokas Baciuška užėmė 16-ąją vietą.

110 geriausių KZ2 kategorijos lenktynininkų tris dienas varžėsi kvalifikacijoje, atrankos važiavimuose bei finale, o vienintelis sportininkas iš Baltijos šalių beveik visuomet buvo tarp lyderių.

Kvalifikacijoje R. Baciuška buvo 11-as ir tik 0,190 sek. atsiliko nuo kvalifikacijos nugalėtojo Riccardo Longhi. Konkurencijos lygį akivaizdžiai iliustruoja tai, kad 103 kvalifikacijos dalyvių atsilikimas nuo lyderio buvo mažesnis nei 1 sek. Atrankos į finalą važiavimuose R. Baciuška du kartus buvo trečias, po kartą ketvirtas ir šeštas. Dar dviejuose važiavimuose iš karto po starto buvo prarasta labai daug pozicijų ir pavyko finišą pasiekti 17-ojoje ir 12-ojoje vietose.

Atrankos važiavimuose sportininkams skiriami baudos taškai pagal jų finišo poziciją. 45 baudos taškai lėmė 17-ąją starto vietą finale, į kurį patenka tik 34 geriausi. Iškart po starto R. Baciuškai pavyko pakilti į 15-ąją vietą, tačiau įpusėjus lenktynėms lietuvis buvo nublokštas atgal į 21-ąją poziciją iš kurios lietuvis jau kilo tik aukštyn ir finiše buvo klasifikuotas 16-ojoje vietoje.

Rugsėjo mėnuo R. Baciuškai nepaprastai įtemptas. Pirmą mėnesio savaitgalį jis debiutavo Europos ralio kroso čempionate Prancūzijoje, kur finišą kirto trečiojoje vietoje. Praėjęs savaitgalis buvo skirtas kartingo pasaulio supertaurei, o ateinantį savaitgalį R. Baciuška dalyvaus Rygoje (Latvija) vyksiančiame Europos ralio kroso čempionato etape. Rygos trasoje jis jau yra nugalėjęs.