Įspūdingomis sumomis apdovanotas Gudžius: sporte nesninga pinigais, kol nesi žvaigždė

Andrius Gudžius
Andrius Gudžius
© SCANPIX
LNK
2017-09-11 08:47

Disko metikas Andrius Gudžius toliau tęsia sėkmingą lietuvių dominavimą šioje sporto šakoje. Visai neseniai kaunietis iškovojo aukso medalį lengvosios atletikos Pasaulio čempionate, kuris vyko Londone, ten lietuvis diską švystelėjo net 69 metrus ir 21 centimetrą.

Sportininkas KK2 žurnalistams sakė, kad šis aukso medalis – įvertinimas už sunkų darbą: „Buvo iškelti tikslai ir dėl jų dirbom. Tai laiptelis, ant kurio turėjau užlipti ir ant kurio pavyko užlipti“.

Ir nors po pergalės Andrių užgriuvo neregėta šlovė, vaikinas dėl to nesipuikuoja – toliau padeda tėvams kaime ir nesibaido jokių sunkių darbų.

„Jau ir tėvai prasigyveno per tiek metų – ir techniką turi, jau nebereikia su arkliu ar vežimu malkų į mišką važiuoti, kaip buvo mano vaikystėje. Su seneliu ir tėčiu taip ir dirbdavome“, - 19 val. 30 min. šį pirmadienio vakarą per LNK išskirtiniame laidos KK2 reportaže pasakos sportininkas.

Už pergalę A.Gudžius piniginę papildė nemenkomis sumomis – už laimėtą Pasaulio čempionatą sportininkas gavo 60 tūkst. dolerių prizą, o už pirmą vietą Deimantinėje lygoje susižėrė dar 50 tūkstančių dolerių. Tačiau sportininkas teigia, kad kelias į sėkmę – sunkus, ir sportininkas Lietuvoje negali puikuotis dideliais honorarais.

„Visame sporte Lietuvoje nesninga pinigais, nelyja iš dangaus, kol nesi žvaigždė. Kol tu esi eilinis vyrukas, kuris kažką žaidžia, bėgioja, mėto diską – pragyvenimas nėra labai paprastas“, - sakys A. Gudžius.

Andrius šeimą sukūrė gana anksti. Sportininkas sakys, kad šeima – didžiausias jo turtas: „Aš jaunas sukūriau šeimą ir labai dėkoju pasauliui, ir Dievui, ir likimui, kad šiai dienai mano vaikai jau paaugę ir man nebereikia sukti galvos, kad kas jiems neatsitiktų. Aš visą save atiduodu sportui ir ne tik dėl savęs, bet ir dėl šeimos. Kuo aš geriau sportuosiu – tuo mes geriau gyvensime visomis prasmėmis“.

Laidoje Andrius pasakos, kad sportininku jis tapo būdamas keturiolikos metų, kuomet jauną vaikiną pamatė treneris Albinas Miliauskas, įdavė į rankas diską ir liepė daug sportuoti.

„Tie treneriai, kurie atvedė į sportą, visai netyčia pastebėjo, čia toks likimas. Treneris net sakė, kad manyje matė paprastą eilinį vaiką. Tai aš esu labai dėkingas Albinui Miliauskui už tai, kad jis mane pastebėjo ir pasakė: „Tu gal neblogai atrodai, ateik ir pabandyk“, - kalbės A. Gudžius.

Visą interviu su pasaulio čempionu Andriumi Gudžiu žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.