Kaip sugyventi su intravertu?

Vienišius
Vienišius

Psichologai sąlyginai skirsto žmones į dvi grupes: intravertus ir ekstravertus. Pirmuosius priimta laikyti mažai bendraujančiais, ramiais, pasinėrusiais į save, o antruosius – kompanijos siela, mėgstančiais triukšmingus pobūvius labiau už ramius vakarus namuose. Kai vienoje erdvėje atsiduria intravertas ir ekstravertas, jiems ne visada pavyksta gerai sutarti.

Ekstravertui sunkiai sekasi rasti bendrą kalbą su uždaru žmogumi, bet tai nereiškia, kad nereikia stengtis. Tarp intravertų pasitaiko nuostabių, jautrių ir patikimų žmonių, kuriuos reikia vertinti, suprasti ir priimti.

Kaip atpažinti intravertą?

1. Pamatę tokį žmogų, niekada nesuprasite, kokios mintys sukasi jo galvoje. Jis gali jums draugiškai šypsotis, bet tai dar nereikš, kad jam yra linksma. O nuo klausimo „Ar tau kas atsitiko?“ intravertas pasistengs išsisukti ir niekada neims vardyti visų bėdų ir rūpesčių, kurie jį slegia.

2. Intravertas gali praleisti namuose vienas ne tik dieną ar dvi, o visą savaitę, jei turės įdomią knygą, filmą ar mėgstamą hobį. Jis visada mieliau rinksis ramų vienišą vakarą namuose, o ne triukšmingą draugų vakarėlį.

3. Artimiausia intraverto aplinka – 4–5 žmonės, kurie pažįsta jį vos ne nuo vystyklų. Jam labai sunku suartėti su naujais žmonėmis. Jis neprisileidžia prie savęs tų, dėl kurių nuoširdumo nėra tikras ir kuriais nors kiek abejoja.

4. Intravertai būna puikūs klausytojai. Jie mėgsta atidžiai žiūrėti į pašnekovą, nepertraukinėdami gaudo kiekvieną žodį. Ką nors pasakoti patys jie nemėgsta. Žinoma, jie netyli amžinai, tačiau nemato reikalo išsakyti aplinkiniams visų savo minčių.

5. Socialiniuose tinkluose jie nebūna labai aktyvūs. Jų profiliai gali pasirodyti nuobodūs, jokių juokingų ar paikų fotografijų. Draugų labai mažai, paprastai tarp jų būna tik tie, kuriuos intravertas asmeniškai pažįsta.

Vienišius

Kaip susigyventi su intravertu?

Jeigu jūsų partneris, draugas ar kolega yra intravertas, tai jums reikėtų įsidėmėti kelias taisykles, kurios padės išvengti konfliktų bendraujant ir palaikyti šiltus santykius.

1. Visų pirma, gerbkite jo poreikį nors retkarčiais pabūti su savimi. Intravertui tikrai svarbu parėjus iš darbo patylėti valandėlę ar bent ramiai pasėdėti įsmeigus akis į kompiuterio ekraną. Tik nereikia jo tylėjimo painioti su pasipūtimu. Jis tik nori pailsėti nuo triukšmingo darbo. Kai norės pasikalbėti, jis pats leis tai suprasti, o kol kas reikia sudaryti patogias sąlygas jo tylai.

2. Suteikite jam galimybę pabūti vienam. Intravertui gyvybiškai svarbu yra pasėdėti vienumoje, kad niekas šalia net nekvėpuotų, nekalbant apie kamantinėjimus. Tik vienumoje jis gali atsigauti fiziškai ir dvasiškai. Tik pailsėjęs jis galės vėl kontaktuoti su aplinkiniu pasauliu.

3. Atidžiai klausykitės, ką jums sako intravertas. Kadangi jis niekada neims nieko pasakoti apie save šiaip sau, gerai įsidėmėkite, ką išgirsite. Su dėkingumu ir dėmesingai išklausykite kiekvieną jo retą pasakojimą – juk taip jis įsileidžia jus į savo vidinį pasaulį.

Jeigu jums pavyks „prisijaukinti“ intravertą, tai jūsų aplinkoje atsiras ištikimas draugas, vertinantis ne tik savo, bet ir jūsų asmeninę erdvę, sugebantis išklausyti. Jis niekada nebandys jūsų apgauti, išduoti ar pasielgti nesąžiningai. Artimas žmogus intravertui yra ne vienas iš daugelio, o vienintelis toks.