Socdemai nori trenkti durimis: daugiau negu pusė skyrių siūlo skirtis su „valstiečiais“

Iš 60-ies Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių 31 skyrius siūlo partijos tarybai trauktis iš valdančiosios koalicijos.

Šią informaciją Alfa.lt patvirtino LSDP infocentro vadovė Eglė Samoškaitė.

Šiuo metu savo pozicijas dėl socdemų perspektyvų valdančiojoje koalicijoje su „valstiečiais“ yra pateikę 42 iš 60 partijos skyrių. Kaip jau minėta, 31 skyrius siūlo LSDP tarybai priimti sprendimą, kad partija trauktųsi iš valdančiosios daugumos, 6 skyriai siūlo persiderėti koalicinę sutartį su „valstiečiais“, 5 skyriai siūlo partijai pasilikti koalicijoje.

To, kad partija persiderėtų koalicinę sutartį su „valstiečiais“, norėtų Panevėžio miesto, Joniškio, Zarasų, Akmenės ir Širvintų LSDP skyriai, partijai pasilikti valdančiojoje daugumoje siūlo Jonavos, Alytaus rajono, Panevėžio rajono, Kretingos ir Birštono skyriai.

Žada bendradarbiauti toliau

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad, socdemams neslepiant, kad jiems nėra priimtina tokia urėdijų reforma, kokią siūlė Vyriausybė, „valstiečiai“ liepą pasitelkė opozicinių konservatorių paramą šiai pertvarkai, mainais jiems pažadėdami savo balsus už pridėtinės vertės mokesčio lengvatos šildymui pratęsimą. Tai supykdė socdemų lyderį Gintautą Palucką, kuris pradėjo diskusiją dėl socialdemokratų likimo koalicijoje.

Socdemų prezidiumas nutarė kreiptis į partijos skyrius, prašydami jų pateikti nuomonę socialdemokratų tarybai apie koalicijos su „valstiečiais“ perspektyvas. Partijos skyriai savo nuomones turi pareikšti iki rugsėjo 20 d.

Tuo metu socdemų frakcija Seime paskelbė norinti, kad partija liktų koalicijoje su „valstiečiais“.

Trečiadienį socdemų frakcijos seniūnas Andrius Palionis po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu paskelbė, kad socialdemokratų frakcija su „valstiečių“ frakcija ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, nepaisant to, koks bus partijos sprendimas dėl socdemų likimo valdančiojoje koalicijoje. Tokius veiksmus G. Paluckas pavadino „akibrokštu ir politine saviveikla“.