5 priežastys, kodėl verta išbandyti žirgų sportą

Sportas
Sportas
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-09-06 12:51

Kiekvienas lietuvis sutiks, jog krepšinis vis dar yra antroji mūsų religija, tačiau vis dažniau girdime apie puikius mūsų atletų pasiekimus ir kitose sporto šakose. Po plaukimo ir irklavimo bangos į Lietuvą atskuba dar viena nauja tendencija – lygiosios žirgų lenktynės. Beveik kas antrą šeštadienį organizuojamos žirgų lenktynės jau spėjo užkariauti tautiečių širdis.

Kad skrieti ant žirgo – fantastiškas jausmas, numano ne vienas. Daugeliui naujiena yra tai, kad jodinėti – sveika. Štai 5 priežastys, dėl kurių verta išbandyti šį nuostabų sportą!

• RAUMENŲ FORMAVIMAS IR STIPRINIMAS

Jodinėjant nuolat dirba įvairiausios raumenų grupės. Didžiausia apkrova tenka kojoms, vidinei šlaunų daliai, pilvui ir rankoms. Dažnas išbandęs jojimą kaip laisvalaikio praleidimo būdą atranda turįs tokius raumenis, apie kuriuos net nenutuokė!

„Pradėti jodinėti gali kiekvienas, tai nereikalauja specialių įgūdžių – jie atsiras savaime. Tačiau išsilaikyti balne per lenktynes – ne juokų darbas, tam reikia itin rimto fizinio pasiruošimo“, – komentavo žokėja Elėja Lukytė, skinanti pergales Raseinių hipodrome vykstančiose pasaulinius standartus atitinkančiose lenktynėse.

• KOORDINACIJA

Raitelis privalo greitai priimti sprendimus ir vienu metu atlikti daugybę skirtingų judesių, kad išlaikytų tvirtą poziciją balne, išvengtų kliūčių ir suvaldytų žirgo temperamentą. Taip sparti reakcija į bet kokius erdvės pakitimus tampa natūralia. Unikalūs teigiami jodinėjimo efektai koordinacijai buvo pritaikyti specialiose aklųjų terapijose – jodinėdami jie mokosi prisitaikydami prie kasdieninio gyvenimo keliamų iššūkių, nes taip sustiprėja jų aplinkos suvokimas.

• LAIKYSENA

Tiesi laikysena atspindi sėkmingą ir savimi pasitikintį žmogų, tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas ir ypač sėdimas darbas daugelį verčia vis labiau gūžtis prie kompiuterių ekranų. Jojimas – tai izometrinė mankšta, nes kūnas privalo ilgai išlaikyti tą pačią poziciją, todėl raitelis nuolat sąmoningai įtempia ir atpalaiduoja raumenis. Tokia treniruotė stiprina nugaros raumenis, kurie atsakingi už grakščią laikyseną. Rezultatas itin akivaizdus, kai su jojimu žmonės supažindinami dar vaikystėje. Tada jie stotu nenusileidžia net baleto šokėjams!

• VIRŠKINIMAS

Jodinėjant ypač stipriai dirba pilvo preso raumenys, o tai skatina vidinių kūno organų veiklą ir medžiagų apykaitą. Toks fizinis aktyvumas ypač pagerina kepenų veiklą bei pagreitina virškinimą. Kad pasiektumėte rezultatus, visai nereikia šuoliuoti per kliūtis ar lėkti pasiutusiu greičiu. Užtenka ramiai paleisti žirgą žingine.

• VIDINIS PASITENKINIMAS

Jodinėjimas – tai socialinio rato plėtimas, buvimas gryname ore, susiliejimas su gamta bei partnerystė su viena iš gražiausių būtybių – žirgu, kuris tampa ištikimu draugu... Leisti laiką su žirgais yra ne tik sportas, bet kartu ir meditacija, puikus ir veiksmingas būdas susidoroti su stresu ir pasisemti energijos visai savaitei.

Visi, norintys susipažinti su šiuo sportu ir galbūt išmėginti, koks vis delto jausmas sėdėti balne, yra laukiami Raseinių hipodrome. Lenktynių metu organizatoriai suteikia daug informacijos apie žirgų lenktynių sporto taisykles, tradicijas bei mielai atsako į visus klausimus.

5 priežastys, kodėl verta išbandyti žirgų sportą

Sportas
+1