Tabore – sodybų tuštėjimo metas

Info TV
2017-08-31 19:44

Vilniaus čigonų taboras tuštėja. Per pastaruosius kelerius metus iš ten iškeldinta daugiau nei kelios dešimtys šeimų. Taboro gyventojai tikina, kad ir patys norėtų taborą palikti, tačiau per ilgai tenka laukti socialinio būsto eilėje ar bandant išsinuomoti butą. Savivaldybė žada, kad per ateinančius kelerius metus taboro visai neliks.

Kirtimų tabore toliau skamba muzika ir dainos, nors tik darbo dienos popietė. Taboras esą keičiasi. Jame jau kur kas mažiau nelegalių statinių nei prieš metus, neseniai čia išpjauti medžiai ir nušienauta žolė, sutvarkytas buvę šabakštynai.

Sostinės savivaldybė buvo suplanavusi iš taboro iškeldinti ir socialiniuose ar nuomojamose būstuose apgyvendinti 30 šeimų, tačiau esą norinčių išsikraustyti bus ir daugiau. O taboro gali visai nelikti per kelis ateinančius metus.

Romų bendruomenės atstovas tikina, kad taboro gyventojai iškeldinimui nebesipriešina, esą išsikraustyti norėtų dauguma, tačiau baiminasi, kad nebus kur.

Savivaldybė romams būsto nuomą kompensuoja – už vieną kvadratinį metrą moka 8 eurų kompensaciją. Tačiau Sara šia galimybe pasinaudoti kol kas neskuba – bijo, kad kompensacijos ir algos pragyventi neužteks.

Moteris mano, kad jei savivaldybė taborą visiškai sunaikins, dalis jo gyventojų tiesiog pasirinks klajoklių su palapinėmis gyvenimą.

Taboro tuštėjimą puikiai iliustruoja ir statistika. Prieš septynerius metus tabore gyveno apie pusė tūkstančio gyventojų, dabar jų likę iki kelių šimtų.

Tabore – sodybų tuštėjimo metas

Romų taboras