Vienutėje 5 dienoms įkalinta moteris buvo ant beprotybės slenksčio: ką vienatvė gali padaryti protui vos per 72 val.?

Eksperimentas vienutėje
Eksperimentas vienutėje
© Youtube.com

Vienatvė žmogų skaudina ir veda į beprotybę. Neseniai atliktas eksperimentas, kurį suorganizavo „Channel 5“, parodė, kokių siaubingų išgyvenimų ir pokyčių smegenyse gali sukelti vos 5 dienos visiškos vienatvės.

Vieniša mama buvo užrakinta paprastame kambarėlyje, kuriame buvo galima rasti visus patogumus, tačiau jokio kompiuterio ar mobiliojo telefono. Ryždamasi šiam eksperimentui, moteris norėjo šiek tiek pabūti viena, tačiau vargu ar tikėjosi, kad būtent dėl vienatvės protas ims apgaudinėti ją pačią. Jau po 72 valandų moteriai prasidėjo haliucinacijos – ji ėmė kalbėtis su savo rankomis. Moteris ne tik matė keistų reginių, bet ir vėmė.

Visgi ji buvo vienintelė iš 3 eksperimento dalyvių, kuri išbuvo visą skirtą laiką. Tai, ką užfiksavo kambaryje įrengta kamera, šokiravo daugybę žiūrovų visame pasaulyje. Akivaizdu, moteriai po šio eksperimento prireiks psichologo pagalbos.

„Dabar pasiduosiu tyliai tuštumai. Aš tik egzistuosiu. Jau į ją krentu“, – į kamerą vienu metu kalbėjo moteris.

Pasirodo, kad 15 dienų visiškos vienatvės gali negrįžtamai sužaloti psichinę sveikatą. Gali išsivystyti nerimo sutrikimų ar paranoja. Jeigu į vienutę uždarytumėte jau ir taip psichologinių problemų turintį žmogų, pasekmės būtų dar prastesnės. Kai kurie mokslininkai, dalyvavę šiame eksperimente, atskleidė, kad visiška vienatvė prilygsta kankinimui.

Vienutėje 5 dienoms įkalinta moteris buvo ant beprotybės slenksčio: ką vienatvė gali padaryti protui vos per 72 val.?

Eksperimentas vienutėje