Žydų bendruomenės pirmininkė Kukliansky kovoje dėl įtakos pasitelkė nusikalstamo pasaulio atstovus?

 Faina Kukliansky (Š. Mažeikos BFL nuotr.)
Faina Kukliansky (Š. Mažeikos BFL nuotr.)

Alfa.lt tęsia tyrimą apie milijonines lėšas valdančios Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkės Fainos Kukliansky abejotiną ir daug klausimų dėl skaidrumo keliančią veiklą. Paaiškėjo, kad siekdama išlaikyti valdžią ir įtaką skirstant milžiniškas lėšas F. Kukliansky pasitelkė net nusikalstamo pasaulio autoritetus, kuriuos identifikavo ir paviešino Valstybės saugumo departamentas (VSD), aiškindamasis Seimo nario Mindaugo Basčio ryšius su Lietuvai pavojingais asmenimis.

Slaptos derybos per Kauno mafijos autoritetą

Didelė žydų bendruomenės dalis piktinasi, kad F. Kukliansky ir jos artimiausia aplinka neskaidriai tvarko lėšas, kurios patikėtos ne tik bendruomenei, bet ir per specialų fondą Lietuvos valstybės skirtos kaip geros valios kompensacija už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą – iš viso 37 mln. eurų.

Alfa.lt pirmoje tyrimo dalyje jau atskleidė, kad bendruomenės pasitikėjimą prarandanti pirmininkė įvairiomis manipuliacijomis ir nedemokratiniu būdu laikosi savo poste. Tačiau su tuo nesutinka Vilniaus žydų bendruomenė (VŽB), kuri vienija daugiau nei pusę visų Lietuvos žydų ir kuri kreipėsi į teismus, siekdama panaikinti LŽB statuto pakeitimus, kurie klastingai atlikti siekiant išsaugoti F. Kukliansky valdžią.

Baimindamasi teisminių ginčų ir neskaidrios bendruomenės veiklos paviešinimo, F. Kukliansky Vilniaus žydų bendruomenės atstovams pasiūlė slaptas derybas. Tai, ką pavyko sužinoti Alfa.lt, šokiravo.

F. Kukliansky į pokalbius su VŽB nariais atlydėjo ne kas kitas, o prieštaringos reputacijos veikėjas, minimas ir Seimo nario M. Basčio apkaltos ir ryšių su Rusija skandale.

Alfa.lt: Ar tiesa, kad pasitelkėte poną Saturną Dubiniką kaip tarpininką pokalbiams su Vilniaus žydų bendruomene?

F. Kukliansky: O kas yra blogai su Saturnu Dubininku?

Alfa.lt: Jis laikomas kriminalinio pasaulio atstovu, yra prastos reputacijos.

F. Kukliansky: Šito aš nežinau, nieko aš nepasitelkiau, bet Saturną Dubininką aš pažįstu kaip Izraelio žydų organizacijos narį, kuris jau seniai yra mūsų bendruomenėj. Seniai seniai iki manęs. Per mažai, ko gero, dėmesio skyriau, kviesdama jį dalyvauti renginiuose, taip, kad čia manęs klausti, ar jis kriminalinis elementas, ne kriminalinis elementas...

Alfa.lt: Bet tai yra kaip ir viešai...

F. Kukliansky: Man niekas šito nesako. Aš žinau, kad jis yra organizacijos narys, jis buvo prie (buvusio LŽB pirmininko – Alfa.lt) pono S. Alperavičiaus, lankydavosi visuose Izraelio priėmimuose.

VSD: tai nusikalstamo pasaulio autoritetas

Valstybės saugumo departamentas (VSD) savo pažymoje, kurioje prieštaravo, kad Seimo nariui M. Basčiui būtų išduotas leidimas dirbti ar susipažinti su valstybės paslaptį sudarančia informacija, kaip vieną motyvų nurodė susikompromitavusio politiko ryšius su S. Dubininku, kuris kriminaliniame pasaulyje taip pat žinomas Sato pravarde.


VSD teigia, kad S. Dubininkas yra buvęs Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetas, susijęs su Kauno Žaliakalnio nusikalstamomis grupuotėmis, legalizavęs savo verslą. Kaip nurodo VSD, S. Dubininkas palaiko verslo ryšius su Rusijos ir Baltarusijos piliečiais bei atstovauja jų interesams strateginiuose Lietuvos ūkio sektoriuose.

Ryšiai su šiuo veikėju yra viena iš priežasčių, kodėl Seimo narys M. Bastys negavo leidimo dirbti su įslaptinta informacija ir buvo pradėtas jo apkaltos procesas. VSD duomenimis, įvertinus S. Dubininko ryšius su nusikalstamu pasauliu, jo tarpininkavimą Rusijos ir Baltarusijos verslininkams dėl galimybių įgyvendinti jų interesus strateginiuose Lietuvos ūkio sektoriuose, artimas Seimo nario M. Basčio bendravimas su S. Dubininku keltų grėsmę, jog M. Basčio turima informacija būtų panaudota siekiant užsienio valstybių, o ne Lietuvos Respublikos interesų.

LŽB biudžetas yra daugiau 2,5 mln. eurų. Geros valios fondas iš Lietuvos valstybės gauna 3,7 mln. eurų per metus.

Ar ir kaip LŽB pirmininkė F. Kukliansky pamalonino aukštus Lietuvos valdininkus mainais į jų tylą dėl jos veiklos? Kieno rankose Geros valios fondas ir jo milijonai? Laukite tęsinio.