Storas ir sotus partijų gyvenimas susidūrė su rimta kliūtimi – turės išsikelti iš prestižinių būstinių

Info TV
2017-08-25 14:08

Storas ir sotus partijų gyvenimas susidūrė su rimta kliūtimi. Vilniaus valdžia tesėjo pažadą ir pranešė, kad partijų būstinės, įsikūrusios prestižinėse sostinės vietose, turi išsikelti arba už nuomą mokėti rinkos kainą. Keblioje situacijoje atsidūrė konservatoriai. Prieš daugiau nei dešimtmetį į Vilniaus skyriaus centrinę būstinę investavę apvalią pinigų sumą, dabar jie gali likti prie suskilusios geldos.

Vilniaus Gedimino prospektas, pačiame sostinės centre esanti Ankštoji gatvė, senamiesčio slenksčiu vadinama Totorių gatvė. Tai vietos, kur ilgus metus politinės partijos buvo sukrovusios jaukius lizdus. Nuomos už prestižinėse Vilniaus vietose esančias patalpas politikai arba nemokėjo, arba mokestis buvo simbolinis. Šiai praktikai atėjo galas. Sostinės vadovai priėmė sprendimą politikus iš Vilniaus širdies iškrapštyti.

Greta prezidentūros vingiuojančioje Stuokos Gucevičiaus gatvėje giliai šaknis yra įleidę konservatoriai. Prieš daugiau nei dešimt metų su sostinės valdžia šios politinės jėgos atstovai pasirašė 99 metų nuomos sutartį. Dabar, žaidimo taisyklėms pasikeitus, konservatoriams liko laukti sotinės vadovų malonės.

Iš politikos elito išstumta Darbo partija sostinės centre paliko itin gilų pėdsaką. Greta Centrinio pašto esančios erdvios patalpos jau parduotos. Šaltinių teigimu, jas už maždaug pusantro milijono eurų įsigijo greta esantis viešbutis. Ankštojoje gatvėje Darbo partijos vėliava vis dar plevėsuoja, tačiau tik laiko klausimas, kada ir ji bus nukabinta. Greta Baltojo tilto įsikūrę liberalai jau pakuojasi daiktus. Eugenijus Gentvilas sako, kad jį toks sostinės valdžios sprendimas nustebino. Liberalų lyderis pareiškė, kad partija už šias patalpas mokėti rinkos kainos neišgalėtų, todėl jau žvalgosi naujos vietos.

„Toks gana unikalus sprendimas savivaldybės. Ji turi teisę panaudos teise atiduot, turi ir teisę ekonomiškai racionaliai elgtis. Tai pasirinko antrąjį variantą. Politinėms partijoms tai buvo naudingiau pigiau mokėti tik už komunalinius. Priėmė tą sprendimą kaip neišvengiamą ir pradėjom ieškot patalpų“, – sako E. Gentvilas.

„Savivaldą valdo partijos. Nes tik savivaldos rinkimuose einama pagal sąrašus. Na, dabar atsirado nepartinių sąrašai, bet iš principo tai yra interesų grupės valdo. Nesvarbu liberalai, konservatoriai, liberalai ar ten už Kauną, ar dar už ką. Tai žmonės, kurie nori padaryti miesto gyventojam geresnį gyvenimą. Tai partinė veikla, tai yra branduolys. Sakau, atsigręžkime į mūsų Konstituciją“, – sako A. Sysas.

Gautas pajamas iš partijų valdyto nekilnojamojo turto sostinės valdžia žada investuoti į vaikų darželių tinko plėtrą ir kitus vilniečiams svarbius objektus. Prieš metus partijas iš miesto centro išprašė ir Kauno valdžia.

Plačiau – reportaže.