Populiariausi keliautojų krypčių pasirinkimai, arba kaip iškeisti saulėtąją Turkiją į šį tą egzotiškesnio

Atostogos
Atostogos
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-08-24 13:57

Visame pasaulyje, viena iš populiariausių žmones apsėdusių manijų tampa - kelionių manija. Kelionės tampa vienu iš būdų, padedančių kiaurus metus įtemptai dirbantiems žmonėms atitrūkti nuo jų įprastos rutinos, darbo bei streso.

Kitiems, tai tampa pramoga paįvairinančia gyvenimą ar netgi hobiu. Tačiau ne paslaptis, kad pradėjęs keliauti, jau nebegali sustoti, pasibaigus vienai kelionei imi ir jau planuoji sekančią ir taip jų norisi vis daugiau ir daugiau.

Keliautojų krypties pasirinkimas, be abejo, daugiau ar mažiau susijęs su įvairiais įvykiais pasaulyje, susijęs su kultūrų maišymusi, su šalių ekonomine padėtimi, susijęs ir su žmonių pomėgiais, vis populiarėjančia maisto kultūra, tačiau nemažos gyventojų dalies pasirinkimą lemia kelionėms skirtas biudžetas.

Atostogos

Įdomu pasvarstyti atidžiau, į kokius kriterijus atsižvelgia, besirengiantys savo atostogas praleisti svečiose šalyse keliautojai?

„Kaina ir kokybė. Jaunesni keliautojai nori važiuoti ten kur šilta (už nustatyta sumą), bet ne Turkija ar Egiptas. Šeimos dažniausiai orentuojasi į keliones kur nereikės daug keliauti, Turkija jiems nieko prieš. Kalbant apie vyresnio amžiaus keliautojus, jie yra linke paragauti ir egzotikos ir pasiplaukioti kruizu. Turėjome viena grupę garbaus amžiaus keliautojų, kurie praleido kruiziniame laive net 46 dienas“ - pasakoja kelionių organizatoriaus Tedo.lt įkūrėjas Tadas Kertenis.

Vertindamas kintančias kelionių tendencijas organizatorius priduria, kad "kiek seniau keliautojai rinkosi kryptis pagal kainą, vienas kitas pagal tai ko iš tikro nori. Dabar pastebime, jog keliautojai jau atsikando biudžetinių kelionių (aišku jos vistiek yra labai populiarios), bet didžioji dalis pradeda rinktis pagal tai, kur nori atostogauti.

Atostogos

Dažnas keliautojas jau bus atsikandęs visokiausių šalių ir kurortu, todėl Lietuviai turi gan išlavintą skonį kelionėms, žino ko nori, žino kas nepatinka, tai palengvina mūsų kaip kelionių organizatoriaus užduotį".

Žinoma, keliautojų vis dedesniu prioritetu tampa kryptis ir šalis, kurią norėtų aplankyti. „Šiais metais, visa rinka keičiasi labai smarkiai, Lietuvos keliautojai pradėjo atostogauti dažniau ir brangiau, to pasekoje turime kiek pakilusias kainas.“ - teigė T. Kertenis.

Tačiau, nederėtų pamiršti, kad nemažai daliai žmonių svarbus ir skiriamo biudžeto kelionei klausimas.

„Žmonės kurie tikisi jog galės gan pigiai pagauti paskutinę minutę ir taip už 300€ paatostogauti Turkijoje su pilnu maitinimu, turėtu kiek pergalvoti savo kelionės biudžetą, nes kelionės tiesiog iššluojamos. Kainos yra smarkiai pakilusios ir tai nėra kelionių agentūrų ar kelionių organizatorių gobšumas, tiesiog populiariuose viešbučiuose nėra vietų, lėktuvai irgi negali išsitempti daugiau negu yra jame vietų“ - sako T. Kertenis.

Dėl šios priežsties dažna keliautojų kryptimi tampa Turkija, kuri lankoma dar ir dar kartą. „Turkija yra paprasta, saugu ir keliautojai puikiai žino, jog gaus gerą kokybę už sąlyginai nedidelę kainą, lygininat su kitomis šalimis. Turkija yra viena iš labiausiai relamuojamų ir siūlomų krypčių“ - pasakoja T. Kertenis.

Tačiau, ką daryti tiems, kurie aplankę visų mylimą ir egzotiškąją Turkiją, norėtų leistis į naują nuotykį ir baisiai nedidindami biudžeto pamatyti daugiau egzotiškų kraštų?

Atostogos

Kelionių ekspertas T. Kertenis sekdamas kelionių tendencijas dalinasi patarimais ir pataria "Gruzija, Tailandas, Šri Lanka būtų puiki vieta keliautojams nenorintiems didinti biudžeto. Kainos pradeda lygintis su Turkijos ar Ispanijos pusės kainomis.

Palyginimui galiu pasakyti - Kelionė į Turkiją savaitei gali kainuoti nuo 500-700€ asmeniui, o keliaujant į Tailandą 15 dienų dienų apžvalginė/poilsinė kelionė kainuos 1199€, skirtumas tarp šių kelionių yra nesulyginamas. Jei imsime kelionę į egzotiškasias vietas, be apžvalginės programos, galima tilpti net ir į 600-700€, kas yra labai maža suma, žinant jog keliausime per pusę pasaulio paatostogauti" - taip apie naujas kelionės krypčių pasirinkimo tendencijas pasakoja kelionių organizatorius T. Kertenis".

Pabaigai, verta pastebėti, kad nors užkietėję keliautojai mieliau renkasi patys planuoti savo atostogas, ieškoti pigiausių ir jiems tinkamiausių skrydžio ir viešbučių pasiūlymų, deja tai reikalauja itin daug laiko ir vargiai ar sutaupoma piniginių išteklių.

Kelionių organizavimo agentūros įkūrėjas suskumba komentuoti šią dažną keliautojų klaidą. "Renkantis kelionių agento sudaryta kelionę, dažnai gausi tą pačią kelionę pigiau negu bandytumėte organizuotis pats (nors žinau, jog daugelis galvoja, kad patys pasidaro pigiau), bet jei lyginsime tuos pačius paketus ir tuos pačius laikus ir visus faktorius, visada pas kelionių agentūras bus pigiau.

Atostogos

Mes perkame didelį kiekį kambarių ar lėktuvo vietų ir tai darome kiekvieną savaitę, todėl kaina mums duodama visai kita. Priešingai, negu individualus keliautojas rezervuoja vieną kambarį karta per metus. Taip pat daugelis pradedančiųjų keliautojų susižavi, jog rado pigius aviabilietus ir viešbutį, bet tai gali būti nesezono metas, o viešbutis bus toli toli nuo artimiausio miesto.

Kelionių agentai šios problemos neturi, kadangi žinome ir vietas ir sezoniškumus bei visus niuansus. Dar ką norėčiau paminėti didelė pradedančiųjų keliautojų problema, jog pradžioje užsisako viešbutį (kurio atšaukti nėra galimybės), o tada ieško aviabilietų sąvarankiškai ar rašo agentūroms, bet kaip taisyklė tų bilietų pigiai nebūna, todėl norėčiau patarti visiems jog reikia pradėti planuoti kelionę nuo aviabilietų, tada ieškoti viešbučio arba kreiptis į profesionalus ir jie be klaidų žinos kaip Jums sudaryti kelionę pagal norimą (biudžetą, laiką)" - sako T. Kertenis.

Straipsnio autorė: Vaiva Didžiulytė

Populiariausi keliautojų krypčių pasirinkimai, arba kaip iškeisti saulėtąją Turkiją į šį tą egzotiškesnio

Atostogos
+6